Кадастр
Освітня програма: Землеустрій та кадастр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Кадастр
Код дисципліни
ВБ 1.4.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН2 знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру
ПРН6 використовувати геодезичне і фотограмметричне обладнання і технології, методи математичного оброблення геодезичних і фотограмметричних вимірювань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін: «Топографія», «Вища геодезія», «Математична обробка геодезичних даних», «Фотограметрія», «Фототопографія», «Цифрова фотограмметрія», «Основи землеустрою», «Основи кадастру (земельного та міського)», «Дистанційне зондування Землі», «Земельного права»;
2) знання теоретичних основ математики, статистики, теорії ймовірності, інженерної та комп’ютерної графіки
3) володіння елементарними навичками математичного моделювання, прогнозування; знаннями ГІС інформаційних систем.
Зміст навчальної дисципліни
Надається характеристика основних принципів і сукупності методів дослідження, вивчаються особливості становлення земельного кадастру та його сучасні аспекти, основні види і принципи, розкривається обгрунтування концепції та формування контуру, регулювання режиму земельної ділянки та визначення її, як реєстраційної і облікової кадастрової одиниці. Розкриваються просторові кадастрові структури і класифікаційні стандарти, визначення земельного фонду країни і його характеристик, а також стандарти міжнародної класифікації земелекористування. Визначити сутність легітимно-нормативного забезпечення реєстрації земель, переданих у власність й наданих у користування, законодавче підгрунтя і реєстрація орендованих земель, опрацювання державних документів на земельну власність, а також знайомство із модернізацією реєстраційного процесу, який є невідкладною вимогою часу. Сутність земельно-облікових робіт, кількісний облік земель, а також облік земель за якістю. Розглядається сучасний стан і тенденції світового кадастру, зокрема стислий огляд особливостей земельно-реєстраційних і кадастрових систем в провідних країнах, а також стан вітчизняного кадастру та напрямки розвитку кадастру майбутнього.
Рекомендована та необхідна література
1.Clurman D., Hebard E. Condominiums and cooperatives. – New York: Wiley - Interscience, 1970. – 395 p.
2. FIG. Cadastre 2014, a vision for a future cadastral system. Technical report, Federation International des G´eom`etres, Commission 7, J. Kaufmann and D.Steudler, 1998.
3.Swedish Land and Cadastral Legislation. – Stockholm: KTH, 1998, 330 p.
4.Варламов А.А., Гальченко С.А. Земельний кадастр. Т.6. Географические и земельньїе информационньїе системи. - М.: КолосС, 2006. - 400 с.
5. ВознякР.П., Ступень М.Г., Падляк І.М. Земельно-правовий процес: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - Львів: "Новий Світ-2000", 2007. - 224 с.
6. Тітова С.В., Даценко Л.М., Дубницька М.В., Боднар С.П. Кадастр К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2022 р.- 263 с.
https://drive.google.com/file/d/1NXpbkJ9tMFyOT9r6C5QrtwNSVNZddbtF/view
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Модульна контрольна робота, оцінювання презентації /доповіді, практичних завдань, виконання творчих аналітичних робіт, презентація, іспит
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено іспиит, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «зараховано») є відпрацювання всіх практичних робіт. Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Світлана
Вікторівна
Тітова
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет