Охорона земель та моніторинг

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Охорона земель та моніторинг
Код дисципліни
ВБ 1.3.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 3. Знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні; ПРН 5. Використовувати методи збирання інформації в галузі геодезії і землеустрою, її систематизації і класифікації відповідно до поставленого проектного або виробничого завдання; використовувати геодезичне і фотограмметричне обладнання і технології, методи математичного оброблення геодезичних і фотограмметричних вимірювань; ПРН 7. Використовувати методи і технології землевпорядного проектування, територіального та господарського землеустрою, планування використання та охорони земель, кадастрових знімань та ведення державного земельного кадастру;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін: «Топографія», «Вища геодезія», «Математична обробка геодезичних даних», «Фотограметрія», «Дистанційне зондування Землі», «Картографічного методу дослідження», «Основи землевпорядкування та кадастру», «Земельного права»; 
 2) знання теоретичних основ математики, статистики, теорії ймовірності, інженерної та комп’ютерної графіки
 3) володіння елементарними навичками математичного моделювання, прогнозування; знаннями ГІС інформаційних систем.
Зміст навчальної дисципліни
Надається характеристика поняття землі як об’єкту природи та елемента довкілля, визначається важливість та значення правової охорони земель, а також висвітлюються деякі організаційно-правові заходи охорони земель, що використовуються у державі. Висвітлюється поняття категорій земель України, визначається правовий режим земель сільськогосподарського призначення, пріоритетність їх надання, а також права та обв’язки сільськогосподарських земелекористувачів відповідно до чинного земельного законодавства. Стисло розкриваються особливості правового регулювання земель інших категорій. Розкриваються поняття охорони та раціонального використання земельних ресурсів з метою їх збереження, визначається, що вплив на погіршення стану земель, особливо сільськогосподарського призначення, визначає мету землеохоронних заходів, акцентуючи увагу на правовому забезпеченні охорони землі. Підкреслюється особлива роль землеустрою та державного земельного кадастру, щодо здійснення з метою забезпечення раціонального використання та охорони земель, а також державної реєстрації, обліку кількості та якості земельних ділянок, бонітування грунтів. Звертається увага на функції юридичної відповідальності в сучасних умовах. Розглядаються основні поняття та положення, зокрема нормативні документи тз стандартизації та нормування в галузі охорони земель.
Рекомендована та необхідна література
Аніщенко В.О., Боровий В.О. Моніторинг і охорона земель: Навч.посіб.- К.: КНУБА, 2003.-176 с. Бакка М.Т., Стрельченко В.П., Божок П.Т. Основи ведення сільського сподарства та охорона земель: Навч. Посіб. - Житомир: ЖІТІ, 2000. - 366 с. Борець Я.В. Контроль як функція управління// проблеми правознавства та правоохоронної діяльності: ЗБ. Наук. Ст. - 2002. - № 1. - С. 88-93 Борисова В.А. Раціональне землекористування в умовах реформування земельних відносин//Матеріали Міжнародної наукової конференції. В 2-х част. - К.: НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України. - 2000. - Ч. 2. - С. 56-58 Величко О.М., Зеркалов Д.В. Екологічне управління: Навч.посіб.-К.: Науковий світ, 2001. - 193 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практичне заняття, бліц опитування, виконання презентації, дискурс, іспит
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за модульно - рейтиговою системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки (20%) включає: презентацію (20%), глибинність методології у репрезентованому дослідженні (20%), здійсненність та узгодженість пропозицій (20%), ступінь оригінальності (20%) та визначення методологічних проблем теми, ситуації (20%) та оцінювання практичної підготовки (80%) включає: якісну цілісність спостереження (25%), здатність оцінити проблему (25%), ідентифікація шляхів та методологія вирішення проблеми, яка виникла чи може виникнути (25%), окреслення шляхів вирішення специфічних (неординарних) проблем (25%).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Степанівна Будзяк
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет