Основи екологічного права

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи екологічного права
Код дисципліни
ОК 6.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) навчальна дисципліна «Основи екологічного права» базується на шкільних знаннях з правознавства та основ екології, має тісний зв'язок з дисциплінами «Земельне право» та «Судова практика по вирішенню земельних спорів»; 2) володіння навичками пошуку, оброблення, та аналізу інформації, використання інформаційних і комунікаційних технологій.
Зміст навчальної дисципліни
Викладання дисципліни спрямоване на засвоєння студентами основ правового регулювання відносин у сфері раціонального природокористування, охорони навколишнього природного середовища, забезпечення екологічної безпеки. В межах курсу аналізується юридична природа екологічних правовідносин, система відповідних нормативно-правових актів, правові засади права власності на природні ресурси, права загального та спеціального природокористування, державного, самоврядного та громадського екологічного управління, економіко-правового механізму у сфері екологічних відносин, юридичної відповідальності за екологічні правопорушення.
Рекомендована та необхідна література
1. Екологічне право: підручник для студентів вищих навчальних закладів/ за ред. Каракаша І.І. Одеса: Фенікс, 2012. 788 с. 2. Екологічнеправо:підручникЗаредакцієюпрофесораА.П.ГетьманаХарків,2013. 3. Кобецька, Н. Р.Екологічне право України: навч.посіб. /Н.Р.Кобецька. 2/ге вид., перероб. і допов. К. : Юрінком Інтер, 2008. 352 с. 4. Методичні матеріали з навчальної дисципліни «Екологічне право». Харків, 2019. .URL: http://library.nlu.edu.ua/POLN_TEXT/POSIBNIKI_2019/MM_239.pdf. 5. Нормативно-правовабазаУкраїни.Офіційнийвеб-порталВерховноїРадиУкраїни.URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/a#Find.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, експрес опитування тестування, залік
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття, за погодженням з лектором та у відповідності з цією програмою. При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання домашніх завдань. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час (час консультацій викладача), шляхом усного опитування або тестування. За результатами відпрацювання пропущеного заняття з поважних причин викладачем нараховуються бали. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Петрівна Шоха
Кафедра екологічного права
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра екологічного права
Навчально-науковий інститут права