Аграрно-правові договори
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Аграрно-правові договори
Код дисципліни
ДВС.9.06.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: знати теоретичні проблеми аграрно-правових договорів, проблеми реалізації принципів правового забезпечення договірної діяльності в аграрній сфері, проблеми визначення ролі та місця аграрно-правових договорів в організаційній системі аграрних ринків; визначати актуальні теоретичні та практичні проблеми правового регулювання укладання та виконання договорів у сфері забезпечення виробництва сільськогосподарської продукції рослинництва та тваринництва, надання послуг та матеріально-технічного забезпечення суб’єктів агробізнесу, реалізації сільськогосподарської продукції та використання науково-технічної продукції у сільському господарстві; вміти знаходити рішення щодо розв’язання практичних ситуацій, пов’язаних із застосуванням приписів аграрного законодавства у сфері укладення та виконання аграрно-правових договорів, готувати проекти договорів, позовів, юридичні консультації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: теоретичні основи правового регулювання аграрних відносин у сфері виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції; правосуб’єктність аграр-них товаровиробників; специфіку укладення та виконання господарсько-правових та цивільно-правових договорів; вміти: самостійно вирішувати практичні ситуації, пов’язані із застосуванням приписів аграрного, цивільного, госпо-дарського, земельного, екологічного, законодавства; володіти: елементарними навичками тлумачення правових норм, проведення порівняльно-правового дослідження, за-стосовування на практиці нормативно-правових актів аг-рарного, господарського, цивільного, земельного, екологічного законодавства.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з теоретичними та практичними проблемами правового регулювання відносин у сфері укладення, виконання, зміни та припинення договорів у сфері виробництва, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції; проблемними аспектами реалізації принципів правового забезпечення договірної діяльності в аграрній сфері; проблемами правового регулювання окремих аграрно-правових договорів з урахуванням членства України у СОТ та необхідності адаптації аграрного законодавства до приписів законодавства ЄС.
Рекомендована та необхідна література
Основна:
1. Актуальні проблеми правового регулювання аграрних, земельних, екологічних та природоресурсних відносин в Україні: монографія / відп. ред.: Т.Є Харитонова, І.І. Каракаш. Одеса: Гельветика, 2018. 722 с.
2. Актуальні проблеми правового забезпечення продовольчої безпеки України: монографія / за ред. В.Ю. Уркевича та М.В. Шульги. Х.: ФОП Шевченко С.О., 2013. 326 с.
3. Актуальні правові проблеми інноваційного розвитку агросфери: зб. матерб наук.-практ. конфер. (Харків, 20 лист. 2020 р.) / за ред. А.П. Гетьмана, М.В. Шульги, Т. В. Курман. Х.: Юрайт, 2020. 464 с
4. Багай Н.О. Теоретичні проблеми розвитку аграрного законодавства України: монографія. Івано-Фр.: Супрун В.П., 2020. 305 с.
5. Павлюченко Ю.М. Система правовідносин щодо реалізації сільськогосподарської продукції. ReOS. 2021. № 2. P. 53–60.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Доповідь (виступ на задану тему), доповнення доповіді, експрес опитування, розв’язання казусу, самостійна робота, тестування (з набору суджень вибрати вірні), модульний контроль.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випад-ку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу зав-дання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані занят-тя бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. За невідпрацьовані заняття ба-ли не нараховуються.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Світлана
Іванівна
Марченко
Кафедра земельного і аграрного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра земельного і аграрного права
Навчально-науковий інститут права