Порівняльно-правові аспекти пенсійного забезпечення
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Порівняльно-правові аспекти пенсійного забезпечення
Код дисципліни
ДВС.20.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати особливості існуючих систем пенсійного забезпечення; основні елементи чинних норм зарубіжного пенсійного права та напрями їх застосування в практичній сфері.
Вміння систематизувати експертні, аналітичні висновки, наукові та законопроектні документи з урахуванням всесвітніх тенденцій розвитку правового регулювання пенсійного забезпечення; складати експертні та аналітичні висновки по науково-дослідним звітам та законопроектної документації в сфері правового регулювання праці пенсійного страхування та пенсійного забезпечення.
Вирішувати та нормативно обґрунтовувати практичні задачі та ситуації. Оцінювати варіанти вирішення практичних ситуацій, використовувати різні підходи до вирішення практичних ситуацій в сфері порівняльного пенсійного забезпечення.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати сучасні тенденції розвитку порівняльного права пенсійного забезпечення; основні поняття, теорії та концепції пенсійного забезпечення, їх історико-правове обгрунтування,
Вміти самостійно опрацьовувати наукову літературу, застосовувати норми законодавства про пенсійне забезпечення в країнах світу; аналізувати судову практику, робити обґрунтовані висновки, вибирати методи дослідження, а також обробки отриманих результатів, модифікувати існуючі та розробляти нові методи, виходячи із завдань конкретного дослідження і юридичної практики; використовувати закордонний і міжнародний досвід в сфері правового регулювання пенсійного забезпечення для законопроектної, експертної та науково-аналітичної роботи.
Зміст навчальної дисципліни
Пенсійне забезпечення як важлива складова права соціального забезпечення в правових системах сучасності. Особливості застосування порівняльного методу в праві соціального забезпечення. Поняття та види пенсій в пенсійних системах країнах світу. Порівняльно-правовий аналіз складу суб’єктів пенсійного забезпечення. Пенсійна система України та Польщі, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Швеції, Бельгії, Англії, Фінляндії, США, Канади: порівняльно-правовий аналіз.
Рекомендована та необхідна література
Андріїв В.М. Порівняльно-правові аспекти пенсійного забезпечення. Монографія:, ФОП Маслаков – 2018. – 186 с.
Бєлоусов В.М. Підходи та моделі системи пенсійного забезпечення: міжнародний досвід для України / В. М. Бєлоусов // Держава та регіони. Сер. : Державне управління. - 2013. - № 2. - С. 37-42.
Сальнікова Т. Пенсійне забезпечення : світовий досвід. Вісник Пенсійного фонду України. 2008. №7 (73). С. 24-27.
Чернявська О. В. Горбунова О. А. Класифікація національних моделей пенсійного забезпечення : зарубіжний досвід та вітчизняна практика. Економiка та держава. 2013, № 2. С.38-44
Черненок К. П. Особливості розвитку пенсійних систем у сучасних соціально-економічних умовах «Інвестиції: практика та досвід» № 13—14/2015 с.12-15
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: пояснення, обговорення, лекція, семінарське заняття, самостійна робота, індивідуальне завдання.
Наочні: ілюстрація, демонстрація, самостійне спостереження
Практичні: аналіз чинної локальної нормотворчої практики, судової практики, практичні завдання
Методи та критерії оцінювання
Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за встановленими формами оцінювання складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 40 балів.
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на заліку максимально 60 балів до яких додаються бали отримані студентом під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залік не може бути меншою 36 балів. У випадку коли студент на заліку набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), у відомості в колонці «бали за залік» ставиться «0», а в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Василь
Михайлович
Андріїв
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права