Інформаційні технології у сфері адміністративного судочинства

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Інформаційні технології у сфері адміністративного судочинства
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Відтворити глибокі знання в межах дисципліни щодо поняття, видів, правових режимів інформаційних технологій та ресурсів, що застосовуються в адміністративному судочинстві; принципів формування та особливості інтегрованого робочого місця судді за законодавством України; правовий режим інформації судового адміністративного процесу Демонструвати знання про особливості функціонування, структури, принципів використання Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи України; правовий режим, структуру, правила доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень; процедури застосування засобів аудіо та відео фіксації провадження в адміністративних справах Збирати, обробляти та аналізувати значний обсяг інформації про особливості збирання, фіксації, подання та оцінки електронних доказів в адміністративному судочинстві; правила застосування результатів електронних довірчих послуг учасниками адміністративного процесу
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати правові підстави застосування інформаційних технологій в адміністративному судочинстві; поняття, види та процедури подачі електронних доказів в адміністративному процесі; структуру, принципи роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи України та Єдиного державного реєстру судових рішень України; правові підстави, способи аудіо та відео фіксації адміністративного процесу; порядок оприлюднення судових рішень в адміністративних справах; особливості обігу службової інформації в адміністративному судочинстві тощо. 2. Вміти визначати завдання, функції і напрями державної політики у галузі інформатизації діяльності системи адміністративних судів України; аналізувати процедури створення та використання Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи України, Єдиного державного реєстру судових рішень України; а також обирати оптимальні моделі збирання, подачі та доведення електронних доказів в адміністративному судочинстві
Зміст навчальної дисципліни
Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке вивчення студентами чинного законодавства України з питань інформатизації діяльності органів судової влади України, положень адміністративно-процесуального законодавства в частині забезпечення застосування електронних доказів, фіксації адміністративного процесу, організації електронного документообігу в системі адміністративних судів, формування електронних судових ресурсів, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології, яка використовується у сфері інформатизації адміністративного процесу.
Рекомендована та необхідна література
1. Кодекс адміністративного судочинства України від 06.07.2005. Відомості Верховної Ради України. 2005. № 35–36. № 37. Ст. 446. / В редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017. Відомості Верховної Ради України 2017 № 48. 3. Порядок надсилання електронних копій судових стосовно осіб, які вчинили корупційні правопорушення : наказ Державної судової адміністрації України та Міністерства юстиції України від 26 січня 2012 року № 12/152/5. Державна судова адміністрація України, Міністерство юстиції України. URL: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/v0012750-12. 4. Про доступ до судових рішень : Закон України від 22.12.2005 р. № 3262-IV. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/card/3262-15. 5. Про електронні довірчі послуги: Закон України від 05.10.2017 р. № 2155-VIII. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2155-19. 6. Про електронні документи та електронний документообіг: Закон України від 22.05.2003 р. № 851-IV. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/851-15.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота, індивідуальне завдання, колоквіум, розв’язання казусу, експрес опитування, підсумкова контрольна робота, а також доповідь та звіт з виконання індивідуального завдання, есе, реферат, контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів - семестрові форми оцінювання: 1. доповідь (виступ на задану тему) – до 3 балів; 2. доповнення доповіді – 1 бал; 3. експрес опитування – до 2 балів; 4. колоквіум – до 3 балів; 5. розв’язання правової проблеми – до 5 балів; 6. самостійна робота – до 5 балів; 7. доповідь по темі індивідуального завдання – до 5 балів; 8. звіт з виконання індивідуального завдання – до 5 балів; 9. есе (короткі відповіді на запитання) – до 2 балів; 10. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – до 10 балів; 11. реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) – до 5 балів; 12. участь в дискусії – до 2 балів; 13. розробка проекту процесуального документу – до 5 балів; 14. розв’язання задач – до 5 балів; 15. контрольна робота – до 10 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра адміністративного права та процесу
Навчально-науковий інститут права