Загальна цитологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Загальна цитологія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Планувати, виконувати, аналізувати дані і презентувати результати експериментальних досліджень в галузі біології. ПР07. Володіти прийомами самоосвіти і самовдосконалення. Уміти проектувати траєкторію професійного росту й особистого розвитку, застосовуючи набуті знання. ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР11. Розуміти структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні. ПР13. Знати механізми збереження, реалізації та передачі генетичної інформації та їхнє значення в еволюційних процесах. ПР19. Застосовувати у практичній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР25. Вирішувати конкретні прикладні задачі біології відповідними методами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Повний курс середньої освіти, особливо, біологічних дисциплін. 2. Знання будови і функцій клітин і тканин в межах шкільної програми. 3. Базові уміння роботи зі світловим мікроскопом.
Зміст навчальної дисципліни
Курс про будову, функціонування, еволюцію, онтогенез клітини як елементарної одиниці життя. Її завданнями є: ознайомити студентів з закономірностями будови, розвитку, обміном речовин у клітинах живих істот; сформувати уявлення про походження і загальні закономірності еволюційного розвитку клітин; сформувати уявлення про будову та функціонування клітин та їх компонентів; дати студентам уявлення про сучасні тенденції та напрямки фундаментально-наукових та прикладних досліджень у цитології та суміжних з нею науках.
Рекомендована та необхідна література
1. Дзержинський М.Е., Скрипник Н.В., Островська Г.В., Гарматіна С.М., Пазюк Л.М., Бузинська Н.О., Варенюк І.М., Пустовалов А.С., Вороніна О.К.. Загальна цитологія та гістологія.– Київ: ВПЦ "Київський університет", 2010.– 575 с. 2. Дзержинський М.Е., Скрипник Н.В., Гарматіна С.М., Островська Г.В., Варенюк І.М., Пустовалов А.С., Вороніна О.К., Пазюк Л.М., Бузинська Н.О. Загальна цитологія.– Київ: ВПЦ "Київський університет", 2006.– 272 с. 3. Дзержинський М.Е., Гарматіна С.М., Данілова О.В., Пазюк Л.М. Навчальний посібник до лабораторних занять з курсу "Загальна цитологія та гістологія".– К.: ВПЦ "Київський університет", 2002.– 288 с. 4. Волков К.С., Пасєчко Н.В. Ультраструктура клітин і тканин (навчальний посібник – атлас з цитології і загальної гістології) – Тернопіль: Укрмедкнига, 1997.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійні роботи, лабораторні роботи.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; 1.2; 2.1; 3.1 – 15 балів / 7,5 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3; 2.2; 2.3; 2.4; 2.5; 3.1 – 15 балів / 7,5 балів 3. Проміжне тестування РН 2.1; 2.2; 2.3; 2.4; 2.5 – 30 балів / 15 балів Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту. Форма проведення іспиту - письмова, вид письмових завдань - тести.
Мова викладання
Українська