Культура Давньої Греції та Риму (у давньогрецьких та латинських текстах)

Освітня програма: Класична філологія та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Культура Давньої Греції та Риму (у давньогрецьких та латинських текстах)
Код дисципліни
ННД.30
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти елементарними основами граматики та синтаксису давньогрецької та латинської мов, навичками встановлення причиново-наслідкових зв’язків між історичними подіями та здійснення аналізу їх впливу на культурний розвиток, вміннями узагальнювати.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – дати студентам цілісне уявлення про античність як про фундамент всієї європейської цивілізації, розкрити перед ними різні сторони та аспекти античної культури, такі як антична література, філософія, театр, мистецтво, наука тощо. На основі прочитання окремих пасажів з творів давньогрецьких та римських авторів (Гомера, Геродота, Плутарха, Страбона, Ератосфена; Цезаря, Варрона, Вітрувія тощо) студенти знайомляться з особливостями різних періодів історії античної культури, чинниками культурного розвитку Давньої Греції та Риму від часу зародження культури античного світу до її занепаду. Увага зосереджується на видатних персоналіях, традиціях та новаторстві кожного етапу розвитку античної культури. У студентів формується цілісне уявлення про античність як про фундамент європейської цивілізації, перед ними розкриваються різні сторони та аспекти античної культури.
Рекомендована та необхідна література
Ancient Greece: An Illustrated History. – Marshall Cavendish Reference New York, 2011. – https://sangu.ge/images/Ancient_Greece_An_Illustrated_History.pdf Graham Abigail, Kamm Antony. The Romans: An Introduction. – Routledge, 2020. – 382 p. Smarthistory guide to Ancient Greek Art by Dr. Jeffrey A. Becker, Dr. Renee M. Gondek, Dr. Beth Harris, Dr. Elizabeth Macaulay-Lewis,Katarzyna Minollari, Dr. Erin zompson, and Dr. Steven Zucker. –https://www.dropbox.com/s/dycwc8t4r1x3o7m/Smarthistory-guide-to-Ancient-Greek-Art-1570549025.pdf?dl=0 Sowerby Robin. The Greeks. An Introduction to Their Culture. – Routledge, 2014. – 306 p. Балух В. О. Історія античної цивілізації : у 3-х т. : Підручник. – Чернівці : ТОВ «Видавництво « Наші книги», 2007. Балух В. О., Коцур В. П. Історія Стародавнього Риму. – Чернівці: Книги ХХІ, 2005. Історія Стародавнього світу. Ч. 1-2. / За ред. Ю. С. Крушкол. – К. : Вища школа, 1976.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції; відеоматеріали та презентації (Microsoft PowerPoint); конспекти наукових статей; матеріали до курсу з сайту pinax.com.ua. Самостійна робота (підготовка матеріалів за заданою темою); завдання для самостійної роботи; тести.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістових частин та виконання самостійних завдань й індивідуальних творчих робіт. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну та самостійну роботу. Усі види робіт за семестр мають у підсумку: - у максимальному вимірі 60 балів, - у мінімальному вимірі 36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів (позитивна оцінка), які додаються до семестрових – 24 бали. Іспит проводиться у формі письмової роботи з відкритими відповідями на два теоретичні питання, кожне з яких оцінюється максимально 20 балами. Детальний опис форм, критеріїв та організації оцінювання наведено у робочій поограмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська