Вища математика
Освітня програма: Хімія (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Хімічний факультет
Назва дисципліни
Вища математика
Код дисципліни
ОК.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
Р02. Розуміти основи математики на рівні, достатньому для досягнення інших результатів навчання, передбачених цим стандартом та освітньою програмою. Р15. Спроможність використовувати набуті знання та вміння для розрахунків, відображення та моделювання хімічних систем та процесів, обробки експериментальних даних. Р16. Виконувати комп’ютерні обчислення, що мають відношення до хімічних проблем, використовуючи стандартне ти спеціальне програмне забезпечення, навички аналізу та відображення результатів. Р17. Працювати самостійно або в груп, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. Р19. Використовувати свої знання, розуміння, компетенції та базові інженерно-технічні навички на практиці для вирішення задач та проблем відомої природи. Р24. Використовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології при спілкуванні, а також для збору, аналізу, обробки, інтерпретації даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіння елементарними навичками та знаннями з математичних дисциплін, які вивчаються в загальноосвітніх навчальних закладах для розв’язання конкретних практичних задач. 2. Вміння самостійно працювати з науковою та науково-методичною математичною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Розглядаються фундаментальні поняття лінійної та векторної алгебри, математичного аналізу та теорії звичайних диференціальних рівнянь: матриці, визначники, системи лінійних рівнянь, вектори, скалярний добуток, векторний добуток, мішаний добуток, взаємне розміщення прямих і площин в просторі, функції однієї змінної, границі, неперервність та точки розриву функції, похідна, похідні елементарних функцій, правила диференціювання, диференціал, первісна, невизначений інтеграл, інтеграли від елементарних функцій, визначений інтеграл, невласні інтеграли по необмеженому проміжку та від необмежених функцій, функції багатьох змінних, лінії рівня, похідна за напрямком, частинні похідні, градієнт, частинні похідні та диференціали вищих порядків, умовні екстремуми функцій багатьох змінних, метод найменших квадратів, диференціальні рівняння, інтегральні криві, диференціальні рівняння першого порядку з відокремлюваними змінними, однорідні, лінійні диференціальні рівняння зі сталими коефіцієнтами другого порядку.
Рекомендована та необхідна література
1. Вища математика: Підручник: У 2 кн: Кн. 1. Основні розділи. За ред. Кулініча Г.Л. К.: Либідь, 2003.
2. Вища математика: Підручник: У 2 кн: Кн. 2. Спеціальні розділи. За ред. Кулініча Г.Л. К.: Либідь, 2003.
3. Ільченкo О.В. “Математичний аналіз” для студентів ННІ «Інститут геології» - Електронний конспект лекцій - 2021. – 65с.
4. Таран Є.Ю. Вища математика для студентів ННІ «Інститут геології». Електронний конспект лекцій, 2005.
5. Гудименко Ф.С., Борисенко Д.М., Волкова В.С., Зражевська Г.М., Ющенко О.А. Збірник задач з вищої математики. – К.: Видавництво Київського університету, 1967.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає в себе роботу на практичних заняттях, в т.ч. усні опитування, контрольні роботи і опитування за темами контрольних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олександр
Вадимович
Ільченко
Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет
Механіко-математичний факультет
Андрій
Віталійович
Яцимирський
Кафедра фізичної хімії
Хімічний факультет
Хімічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет
Кафедра фізичної хімії
Хімічний факультет