Сучасна турецька лінгвістика
Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: турецька мова і література
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Сучасна турецька лінгвістика
Код дисципліни
ННД.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною, турецькою, другою тюркською та англійською мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати своїх досліджень державною, турецькою та англійською мовами
ПРН 7. Аналізувати, порівнювати і класифікувати різні напрямки і школи в турецькій та тюркській лінгвістиці.
ПРН 8. Оцінювати історичні надбання та новітні досягнення у галузі тюркології.
ПРН 9. Характеризувати теоретичні засади (концепції, категорії, принципи, основні поняття тощо) та прикладні аспекти турецької філології.
РН 15. Обирати оптимальні дослідницькі підходи й методи для аналізу конкретного лінгвістичного чи літературного матеріалу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають успішно опанувати фахові дисципліни під час навчання на попередніх курсах, такими як, “Лінгвокраїнознавство”, Історія турецької мови”, “Вступ до східної філології” тощо, володіти основними фактологічними знаннями гуманітарного характеру.
Знати основи лінгвокраїнознавства, східної філології та історії турецької мови; Володіти елементарними навичками пізнавальної та професійної діяльності, культури мислення, її загальних законів; наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення до аналізованих явищ; використання іншомовних фахових інформативних джерел; взаємодії і співробітництва у навчанні у ситуаціях пошукового характеру.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни та завдання (навчальні цілі): ознайомити студентів з теоретичними положеннями дисципліни, із найвідомішими науковцями в галузі турецької лінгвістики та їхніми працями, розглянути сучасний стан та актуальні напрямки лінгвістичних досліджень в галузі тюркології; розвивати у студентів пізнавальні інтереси, прагнення до удосконалення своєї професійної компетенції. Навчальна дисципліна «Сучасна турецька лінгвістика» належить до переліку обов’язкових дисциплін та викладається у І семестрі магістратури – відповідно до навчального плану освітньо-наукової програми «Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: турецька мова і література. Дисципліна носить теоретично-практичний характер і сприяє практичному формуванню у майбутніх тюркологів досвіду та знань, необхідних у їх майбутній професійній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1.Сорокін С. В., Ксьондзик Н. М. Історія турецької мови: курс лекцій. К.: Вид. центр КНЛУ, 2016. 235 с.
2.Aksan D. Türkiye Türkçesinin Dünü, Bugünü, Yarını. Ankara: Bilgi yayınevi, 2010. 184 s.
3.Caferoğlu A. Türk dili tarihi. İstanbul: Enderun kitabevi, 2016. 350 s.
4.Ercilasun A. B. Türk lehçeleri grameri. Akçağa yayınları, 2012. 1340.
5.Özçam Ç. Türkiye türkçesi ile ilgili gramer çalışmaları. Bibliografya denemesi, Ekim 1997. S. 121-163
6.Buran A., Alkaya E. Çağdaş Türk lehçeleri. Ankara: Akçaya yayınları, 2001. 347 s.
7. Karahan L. Türkçede Söz Dizimi. Akçağ Yayınları. 2016. 192 s.
8. Dilaçar A. Gramer: Tanımı, Adı, Kapsamı, Türleri, Yöntemi, Eğitimdeki yeri ve Tarihçesi. Türk Dili Araştırmaları Yıllığı, Belleten, 1971’den ayrıbasım, A. Ü. Basımevi, 1971. S. 83-144.
9. Güner G. “Türkiye’de kelime etimolojisi üzerine yayımlanan makalelere dair bir bibliyografya denemesi”, Türklük Bilgisi Araştırmaları (Journal of Turkish Studies) 30/II, 2006. S. 77-93
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Усна відповідь на практичному занятті, доповнення, участь у дискусіях на лекціях і практичних заняттях, бліц-опитування, тести, доповідь, презентація.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння); (комунікація); (автономність та відповідальність), що складає 60% загальної оцінки.
Оцінювання семестрової роботи: усна відповідь, доповнення, бліц-опитування, тести; презентація.
Підсумкове оцінювання: іспит у письмовій формі.
Підсумкова кількість балів з дисципліни визначається як сума балів за роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання.
Підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 37, максимум 60 балів) та іспиту (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська/турецька
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Катерина
Олегівна
Телешун
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології