Процедура нотаріального посвідчення договорів
Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Процедура нотаріального посвідчення договорів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати та критично осмислювати, формувати висновки та доносити їх про основні положення щодо компетенції нотаріальних органів щодо посвідчення договорів; правил нотаріального посвідчення договорів; стадії та процедуру нотаріального посвідчення різних видів договорів; методики визначення нотаріусом в договорі прав та обов’язків сторін договору, їх процесуальних прав та обов’язків як суб’єктів нотаріального процесу щодо посвідчення договору; основні вимоги нотаріального діловодства, які пред’являються до форми, змісту, порядку реєстрації договорів, внесення до них змін, їх розірвання, визначення розміру оплати за вчинення нотаріального провадження тощо; методику використання інформаційних баз даних, єдиних та державних реєстрів, наданих документів тощо. Оцінювати та аналізувати документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання загальних положень цивільного, земельного, сімейного, нотаріального та нотаріального процесуального права; вимог законодавства України до нотаріально-процесуальних документів.
Володіння навичками оцінювання та визначення правової характеристики окремих видів договорів, їх змісту; підготовки проекту договору з урахуванням особливостей практичної ситуації та вимог чинного законодавства України.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни визначається загальна процедура нотаріального посвідчення договорів, аналізуються загальні правила нотаріального посвідчення договорів, правила нотаріального посвідчення правочинів та спеціальні правила посвідчення окремих видів договорів; загальні положення про реєстрацію нотаріусом прав в єдиних та державних реєстрах; витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням договору.
Рекомендована та необхідна література
1.Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV
2.Про нотаріат : Закон України від 02.09.1993р № 3425-XII
3.Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування : Наказ Міністерства юстиції України від 11.11.2011 № 3306/5
4.Консульський Статут України : Указ Президента України від 2 квітня 1994 року N 127/94
5.Міністерства закордонних справ України від 27.12.2004 N 142/5/310.
6.Про державне мито : Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 №7-90.
7.Про затвердження Правил ведення нотаріального діловодства : Наказ Міністерства юстиції України від 22.12. 2010 №3253
8.Спадкове право: крізь призму судової практики: монографія/ за ред. І.В.Спасибо-Фатеєвої.- Х: ЕКУС, 2021.- 536 с.
9.Право нерухомості: крізь призму судової практики: монографія/ за ред. І.В.Спасибо-Фатеєвої.- Харків: ЕКУС, 2021.- 344 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання - 1.1.-1.3. – до 40%; результати навчання - 2.1.-2.2. – до 30%; результат навчання - 3.1.- 3.3. – до 30%. Семестрові форми оцінювання: бліц опитування – від 2 до 4 балів; колоквіум – від 5 до 10 балів;Case study – від 2 до 4 балів; дискурс – від 2 до 4 балів; модульна контрольна робота – максимально 10 балів. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених п.1, 2 та 3 студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Марія
Володимирівна
Бондарєва
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права