Сугестивні технології в політичному дискурсі
Освітня програма: «Прикладна (комп’ютерна) лінгвістика та англійська мова»
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Сугестивні технології в політичному дискурсі
Код дисципліни
ДВС.1 05.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними мовами (англійською, французькою / іспанською) усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації.
ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо.
ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
ПРН: 7, 17.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знати весь обсяг матеріалу, передбачений програмами курсів «Теоретична лінгвістика» і «Вступ до мовознавства»;
уміти сприймати й аналізувати інформацію щодо базових понять лінгвістики; виокремлювати актуальний і достовірний матеріал в інформаційному полі; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби, використовувати набуті попередньо знання та навички в процесі збирання, опису, аналізу та правопису власних назв;
володіти елементарними навичками наукового дослідження та роботи з інформацією у інтернет-ресурсах; критичного ставлення до аналізованих явищ; використання фахових джерел; методикою фонетичного, словотвірного, морфологічного та лексичного аналізу; навичками семного та семасіологічного аналізу слова; практикою слововживання та орфоепічними нормами; принципами збору, накопичення, обробки та пошуку мовного матеріалу.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – засвоєння знань про психологічні й лінгвістичні основи сугестії, про забезпечення інформаційної безпеки особи, суспільства й держави, розвиток навичок протидії маніпулятивним технологіям, формування критичного мислення. Дисципліна покликана дати студентам знання про походження й еволюцію феномену «маніпуляція», сутність і зміст сугестивних технологій маніпулятивного впливу в політиці, напрями реалізації сугестивних технологій, вербальні й невербальні засоби сугестії, а також базові стратегії та механізми психологічного захисту і протидії маніпулятивному впливу.
Рекомендована та необхідна література
1. Сугестивні технології маніпулятивного впливу: навч. посіб. / Петрик В.М., Присяжнюк М.М., Компанцева Л.Ф. та ін. – К., 2010.
2. Інформаційна безпека (соціально-правові аспекти): підруч. / В.В.Остроухов, В.М.Петрик, М.М.Присяжнюк та ін. – К., 2010.
3. Серажим К. Дискурс як соціолінгвальне явище: методологія, архітектоніка, варіативність [на матеріалах сучасної газетної публіцистики] : монографія / за ред. В. Різуна. Київ : Нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2002. 392 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота.
Види робіт:
Відповідь на семінарському занятті;
Творчі завдання;
Модульна контрольна робота / Творчий проєкт.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового тесту. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Оцінювання семестрової роботи:
1. Відповідь на семінарському занятті (доповнення, участь у дискусіях на лекціях і семінарських), творчі завдання: 45/75 балів.
2. Модульна контрольна робота /творчий проєкт: 15/25 балів.
Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "не зараховано".
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Анатоліївна
Гапченко
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології