Кваліфікаційна робота бакалавра

Освітня програма: «Прикладна (комп’ютерна) лінгвістика та англійська мова»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота бакалавра
Код дисципліни
ННД.14
Тип модуля
Кваліфікаційна робота
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними мовами (англійською, французькою / іспанською) усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН: 7, 10, 11, 12, 15, 16, 17, 18, 19, 25, 30, 33
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знати актуальні проблеми та методи досліджень і розроблення практичних лінгвістичних застосунків у галузі автоматичного оброблення природної мови. уміти працювати з науковою інформацією у галуз комп'ютерної лінгвістики, опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки щодо тенденцій розвитку галузі; уміти створювати практичні лінгвістичні застосунки у галузі автоматичного оброблення природної мови; володіти навичками науково-дослідницького пошуку та структурно-системного аналізу фахової літератури; володіти навичками практичних технологій створення практичних лінгвістичних застосунків у галузі автоматичного оброблення природної мови.
Зміст навчальної дисципліни
Основними завданнями осівітнього компонента є засвоєння здобувачами вищої освіти основних відомостей про методи, технології, інновації у теоретичному та емпіричному опрацюванні/дослідженні обраної проблеми з комп'ютерної лінгвістики , у її творчому осмисленні та в експериментальній перевірці результатів пошуку – практичного лінгвістичного застосунку.
Рекомендована та необхідна література
2. Положення про організацію навчального процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка https://www.knu.ua/pdfs/official/Polozhennia-pro-organizatsiyu-osvitniogo-procesu-11_04_2022.pdf/ 3. Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів). Методичні рекомендації / За ред.Г.Семенюка. Київ, 2020. https://drive.google.com/file/d/1ybQZwbRd6U2uGzxXR1BC5IMNhrCTt7EL/view 4. Національний стандартт України: ДСТУ 8302:2015. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. Київ, 2016. 16 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Кваліфікаційна робота бакалавра входить до науково-дослідницького складника освітньої програми і є підсумковим узагальненням науково-дослідної роботи студентів, спрямованої на самостійний аналіз, поглиблене вивчення актуальних завдань сучасної прикладної (комп'ютерної) лінгвістики, творче виконання поставленої лінгвістичної задачі прикладного характеру. Робота подається екзаменаційній комісії у письмовому вигляді за затвердженою формою разом із іншими супровідними документами: пояснювальною запискою; відгука наукового керівника; рецензії. Публічний захист бакалаврської роботи відбувається у формі презентації з використанням різних форм візуалізації доповіді. Якщо робота передбачає створення лінгвістичного інформаційного продукту, обов'язково відбувається демонстрація його роботи. На публічному захисті оголошуються відгук керівника проєкту та рецензія на бакалаврську роботу, а також студент дає відповіді на запитання членів комісії та зауваження керівника і рецензента.
Методи та критерії оцінювання
Кваліфікаційну роботу оцінюють за 100-бальною системою. 100 балів – сума балів за захист (45), рецензію (45), відгук керівника (10).
Мова викладання
Українська