Теоретичний курс англійської мови

Освітня програма: «Прикладна (комп’ютерна) лінгвістика та англійська мова»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Теоретичний курс англійської мови
Код дисципліни
ННД 18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН 8. Знати системну організацію української та англійської мов, структурно-системну організації писемного та усного тексту як механізму вербальної комунікації, загальні властивості літератури як мистецтва слова і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 14. Використовувати українську, англійську, французьку / іспанську мови в усній та письмовій формі, у різних регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя. ПРН 15.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальної дисципліни передбачає знання студентами мовних реалій, які відображають особливості історичного розвитку Великої Британії та США, суспільно-політичної структури американського та британського суспільств, географії та населення, культури, побуту, звичаїв та традицій цих країн. Особливе місце серед мовних одиниць посідають передусім такі, що є невід’ємною частиною «культурного тла» типового британця/американця, і знання яких необхідне як для спілкування з носіями мови, так і для адекватного розуміння автентичної науково-популярної та художньої літератури, преси та довідкових джерел. Лінгвістичний аспект дисципліни передбачає також розгляд питань, які стосуються формування британського та американського варіантів англійської мови, їхніх особливостей та розвитку
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити студентів з основними питаннями теоретичної граматики, поглибити та систематизувати їх знань про англійську мову. Курс складається з чотирьох частин: перша визначає місце теоретичної граматики в лінгвістиці; друга та третя частини висвітлюють морфологічні та синтаксичні особливості англійської мови; четверта частина знайомить студентів з прагмалінгвістичним підходом до граматичних явищ. Вивчення теоретичної граматики підготовлює студентів до власних лінгвістичних досліджень.
Рекомендована та необхідна література
Гладуш Н.Ф. Теоретична граматика сучасної англійської мови в таблицях: Навч.посібник. Київ: ТОВ «ВТС Принт», 2012. Голик С. В. Модульні контрольні роботи та підсумкові тестові завдання. Теоретична граматика сучасної англійської мови. Морфологія. Синтаксис. Ужгород, 2021. Гапонів А.Б., Возна М.О. Лінгвокраїнознавство. Англомовні країни / [підручник]. – Вінниця: Нова Книга, 2005. – 464 с. Яшенкова О. В. (2004). Лінгвокраїнознавство США. Київ: ВПЦ “Київський університет”.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дисципліна викладається за допомогою таких навчальних заходів, як усні відповіді та модульна контрольні роботи. Методи викладання, які застосовуються у навчальному процесі, - лекції, семінарські заняття, творчі та дослідницькі завдання, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – іспит. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні відповіді, тести) та за самостійну роботу. За семестр студент може отримати мінімально 36 балів та максимально – 60 балів. Відповідно на іспит виноситься мінімально 24 бали та максимально 40 балів.
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра англійської філології та міжкультурної комунікації
Навчально-науковий інститут філології