Антична література

Освітня програма: «Прикладна (комп’ютерна) лінгвістика та англійська мова»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Антична література
Код дисципліни
ННД.20.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2 Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 6 Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН 8 Знати системну організацію української та англійської мов, структурно-системну організації писемного та усного тексту як механізму вербальної комунікації, загальні властивості літератури як мистецтва слова і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН: 13, 15
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання теоретичних основ: літературознавства та давньогрецької міфології на рівні програми середньої школи. 2. Уміння: здійснювати базовий літературознавчий аналіз художнього тексту, розрізняти літературні епохи, напрями, стилі та явища.
Зміст навчальної дисципліни
Програма ознайомлює студентів з особливостями розвитку античної літератури, зокрема літературною спадщиною Давньої Греції та Риму, культурно-історичними, соціальними та художньо-естетичними чинниками, що опосередковують цю спадщину в її теоретико-методологічних зв’язках з історією західноєвропейської літератури та почасти літературознавством і перекладознавством, поглиблення вже набутих упродовж попередніх років навчання навичок літературно-критичного аналізу, розширеного вміння інтерпретувати тексти античної літератури, а також застосовувати у подальшій професійній філологічній та перекладацькій діяльності культурно-естетичний потенціал набутого корпусу знань, вмінь та навичок.
Рекомендована та необхідна література
1) Кун М.А. Легенди та міфи стародавньої Греції. – К., 1993. 2) Мегела І.П. Історія давньогрецької літератури. – Київ, 2010. 3) Підлісна Г.Н. Антична література для всіх і кожного. – К., 2003. 4) Пащенко В., Пащенко Н. Антична література. – К., 2003. 5) Пригодій С.М. Література Давньої Греції. – К., 1999. 6) Шалагінов Б. Зарубіжна література від античності до початку ХІХ сторіччя. – К., 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми та методи викладання: проведення лекцій та семінарів. Заходи: оцінювання роботи студентів на семінарських заняттях, оцінювання творчих есеїв упродовж семестру, оцінювання підсумкової контрольної роботи.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка за курс формується як сума балів поточного контролю за семестр. Форми поточного контролю охоплюють відповіді на семінарських заняттях (max 60 / min 40 балів), підготовку двох творчих есеїв (max 20 / min 10 балів ) та написання підсумкової контрольної роботи (max 20 / min 10 балів). Сумарно форми підсумкового контролю становлять max 100 / min 60 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології