Гірничо-геологічний цикл освоєння родовищ корисних копалин

Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Гірничо-геологічний цикл освоєння родовищ корисних копалин
Код дисципліни
ВК 4.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: Сучасні способи освоєння та розробки родовищ корисних копалин; геолого-промислову класифікацію родовищ корисних копалин; види, способи і техноллогії видобування корисних копалин Вміти: Використовувати набуті знання для визначення доцільності видобування та галузей використання корисних копалин; складати попередні технологічні схеми освоєння родовищ та видо-бування корисних копалин
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність знань з загальної геології, мінералогії та інших суміжних геологічних дисциплін. Володіння інформацією про мінеральний склад та умови утворення гірських порід та руд.
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни викладені основні відомості про гірничо-геологічний цикл та способи освоєння родовищ корисних копалин в залежності від їх генетичних типів, умов їх утворення, хімічного та мінерального складу, а також використання корисних копалин, зокрема, чорних, кольорових, благородних, рідкісних, рідкісноземельних, радіоактивних металів та неметалічних корисних копалин.
Рекомендована та необхідна література
1. Білецький В.С., Смирнов В.О. Технологія збагачення корисних копалин. Донецьк “Східний видавничий дім” 2009 2.А.М. Верховлюк, А.В.Нарівський, В.Г. Могилатенко Технології одержання металів та сплавів для ливарного виробництва. Навчальний посібник • Київ. 2016 3. Гурський Д.С.та ін. Металічні та неметалічні корисні копалини України. В .2 т. Київ, 2006. 4. Михайлов В.А., Шевченко В.І., Огар В.В. та ін. Металічні корисні копалини України. Київ, 2007.И.Ф.. 5. Михайлов В.А., Виноградов Г.Ф., Курило М.В., Михайлова Л.С., Шунько В.В., Шевченко В.І., Грінченко О.В., Гелета О.Л., Щербак Д.М. (2008). Неметалічні корисні копалини України. Підру-чник. К.: Київський університет. 494 с. 6. Омельчук О.В., Загнітко В.М., Курило М.М. Пошуки та розвідка родовищ корисних копалин. – 2017, 195 с. ( http://www.geol.univ.kiev.ua/ua/lib/ 7. В.І. Смирнов. Геологія корисних копалин. Київ, Вища школа, 1995.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні заняття, лабораторні заняття, самостійна робота студентів.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання завдань самостійних та лабораторних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішувати поставлені задачі, використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення письмової модульної контрольної роботи. Підсумкове оцінювання проводиться у фо-рмі письмового заліку (тесту).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни