Менеджмент геологічного підприємства

Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Менеджмент геологічного підприємства
Код дисципліни
ВК 2.2.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати: Специфічні риси та особливості управління геологічним підприємством; особливості планування і проєктування геологорозвідувальних робіт; особливості організації і функціонування геологічних служб світу. Вміти: Оперувати положеннями законодавчої бази у сфері надрокористування; організовувати і проводити геологорозвідувальні роботи, складати проєкти і кошторисну документацію; формулювати стратегію і тактику управління геологічним підприємством та управління ризиками.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування теоретичних основ про будову і розвиток Землі та її геосфер, явищ і процесів, що в них відбуваються. Базові знання з природничих наук, математики та інформаційних технологій, зокрема, з геології родовищ корисних копалин, геологорозвідувальної справи, основ економічної геології.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна належить до вибіркових з циклу професійної підготовки бакалаврів. Це сучасна дисципліна в сфері геології та управління надрокористуванням у відповідності до стандарту підготовки бакалавра наук про Землю з елементами стандарту підготовки бакалавра за спеціальністю «Менеджмент». Вона забезпечує опанування міжнародних стандартів геологічного вивчення надр та менеджменту надрокористування, дає можливість працевлаштування в геологічних компані-ях.
Рекомендована та необхідна література
1. Геологічне право України. Систематизований збірник к нормативно-правових актів. Неофі-ційне видання. Дніпропетровськ: НГУ. 2012. 1023 с. 2. Довгань Л.Є., Малик І.П., Мохонько Г.А., Шкробот М.В. (2018). Менеджмент організацій. Навч. посібник. К.: КПІ ім. Ігоря Сікорського. 271 с. 3. Наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України № 380 від 19.09.2022 «Про затвердження Інструкції зі складання проєктів та кошторисів на проведення геологорозвідувальних робіт» http://iplex.com.ua/doc.php?code=z1410-22&red=100003e66683989dcc398d078d5c698f7840c5&d=5&st=0 4. Новікова М.М. (2016). Менеджмент і адміністрування (адміністративний менеджмент). Конс-пект лекцій. Харків: ХНУМГ ім. О.М. Бекетова. 98 с. 5. Сладкевич В.П., Чернявський А.Д. (2007). Сучасний менеджмент організацій. Навч. посібник. К.: МАУП. 488 с. 6. Хомяков В.І. (2005). Менеджмент підприємства. Навч. посібник. К.: Кондор. 434 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні заняття, практичні і семінарські заняття, самостійна робота студентів.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання завдань самостійних, семінарських та практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі, використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання прово-диться у формі іспиту (тесту).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геології родовищ корисних копалин
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"