Геологія родовищ корисних копалин

Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Геологія родовищ корисних копалин
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати: знати генетичну і промислову класифікацію родовищ, їх особливості та проблемні сторони; фізико-хімічні умови утворення родовищ і методи їх вивчення; закономірності розташування родовищ у геологічних структурах; визначати геологічну будову і речовинний склад провідних родовищ рудної і нерудної сировини в світі і Україні; перспективні генетичні та геолого-промислові типи родовищ Вміти: вміти визначати генетичні та промислові типи родовищ, їх речовинний склад, оцінювати їх значення і можливі галузі використання; грамотно застосовувати набуті теоретичні знання на практиці; здатність розуміти, аналізувати и досліджувати рудоутворювальні процеси в земній корі і на поверхні Земної кулі, орієнтуватися в питаннях промислової типізації родовищ корисних копалин і економіці мінеральної сировини
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність знань з геохімії, мінералогії та інших суміжних геологічних дисциплін; володіння ін-формацією про родовища та сучасний стан мінерально-сировинної бази світу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з основними процесами походження родовищ корисних копалин, закономірностями їх локалізації, геологічною будовою родовищ чорних, кольорових, рідкісних, благородних і радіоактивних металів, нерудної сировини, фізико-хімічних умов їх утворення, висвітлює галузі використання і вимоги до якості сировини. Значна увага надається типовим, еталонним родовищам світу. Мета навчальної дисципліни: ознайомити студентів з умовами утворення корисних копалин різного генезису та закономірності розташування в різних геологічних структурах. В задачі курсу входять вивчення геологічних обстановок виникнення магматичної, пегматитової, скарнової, карбонатитової, гідротермальної, вивітрювання, осадової і метаморфогенної груп родовищ, а також фізико-хімічних показників рудоутворення. Дисципліна «Геологія родовищ корисних копалин» є базовою для подальшого вивчення геологічних, геофізичних, геохімічних і гідрогеологічних методів пошуку, геолого-економічної оцінки родовищ корисних копалин, формаційного методу в геологічних дослідженнях, економіки геологорозвідуваль-ного виробництва, менеджменту в геології.
Рекомендована та необхідна література
1. Виноградов Г.Ф., Гелета О.Л, Грінченко О.В., Курило М.В. і ін. Неметалічні корисні копалини України: Підручник. - К: Видавничо-поліграфічний центр „Київський університет”, 2003.-219 с. 2. Гурський Д.С. та ін. Металічні та неметалічні корисні копалини України. В .2 т. Київ, 2006. 3. Ляхов Ю.В., Павлунь М.М., Ціхонь С.І. Геологія корисних копалин. Львів, 2011, 286 с. 4. Михайлов В.А., Шевченко В.І., Огар В.В. та ін. Металічні корисні копалини України. Київ, 2007. 5. В.І. Смирнов. Геологія корисних копалин. Київ, Вища школа, 1995.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
підсумкова оцінка виставляється на основі проведення 2 модульних контрольних робіт (60%) та іспиту (40%). Кінцева форма контролю – письмовий іспит.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геології родовищ корисних копалин
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"