Політична культура та політична мова
Освітня програма: ОПП Політологія 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Політична культура та політична мова
Код дисципліни
ВБ 2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Дисципліна «Політична культура та політична мова» знайомить студентів із соціокультурними засадами політики і політичного життя суспільства та досліджується
соціокультурна динаміка суспільно-політичного життя, приділяється увага проблемам формування політичної свідомості і політичної культури в умовах трансформації та глобалізації соціально-політичних відносин. Здійснюється порівняльний аналіз різних типів політичної культури, визначаються основні актуальні проблеми формування політичної культури в сучасній Україні. В другій частині дисципліни студенти знайомляться із закономірностями використання мови у її усній та письмовій формах як засобу владнополітичного впливу, в тому числі у різноманітних видах мовленнєвої дії під час агітаційнопропагандистських компаній, у виборчих та партійних компаніях; підготовки та використання політичних текстів; технологіями застосування і протидії мовному маніпулятивному впливу в політиці.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати характеристику розвитку вітчизняної й зарубіжної політичної думки, сутність та основні чинники впливу на політичне життя, політичних відносин і процесів, суб’єктів і об’єктів політики.
Вміти аналізувати інформацію щодо феноменів та явищ політичного життя, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії і класифікації політології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів; виявляти сучасні тенденції співіснування різних типів політичної культури в умовах глобалізації та міжкультурного діалогу, прогнозувати перспективи їх розвитку з урахуванням особливостей перебігу політичних процесів в умовах глобалізації;
Володіти навичками наукового дослідження та використання інформації; критичного ставлення та прогнозування стосовно соціально-політичних подій та явищ; використання іншомовних фахових соціально-політичних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Концепції політичної культури в зарубіжній та вітчизняній політології.
Сутність, структура та функції політичної культури.
Політична свідомість як компонент політичної культури.
Базові цінності політичної культури.
Ліберально-демократична політична культура.
Політична культура авторитарного суспільства.
Політичні цінності, ціннісні орієнтації та політична поведінка.
Актуальні проблеми формування політичної свідомості й політичної культури в сучасній Україні.
Дослідження мови в політиці.
Сутність та функції політичної мови.
Політичне мовлення.
Політичне мовлення у засобах масової інформації.
Політичний текст.
Мова як засіб політичного маніпулювання.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Критеріями оцінювання самостійної роботи. Наявність самостійного, науково обґрунтованого коментаря (з посиланням на основну та додаткову літературу до курсу), формулювання думки із застосуванням фахової термінології і дотримання термінів, відведених для виконання самостійних робіт.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни