Державний земельний кадастр

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Державний земельний кадастр
Код дисципліни
ОК 20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати загальні відомості про земельний кадастр, його складові та роль у регулюванні земельних відносин і реалізації земельної реформи в Україні. Знати земельний фонд України та його розподіл, види та порядок ведення кадастрової документації, порядок набуття прав на землю та видачі документів на право власності. Знати особливості функціонування землі як ресурсу та засобу виробництва, види земельних сервітутів, обмежень і обтяжень при використанні ділянок. Знати джерела інформації та законодавство з земельного кадастру і раціонального використання земель. Вміти аналізувати та систематизувати кадастрові дані, застосовувати статистичні методи обробки та аналізу даних, виділяти цінні ґрунти та категорії земель у межах плану, розробляти експлікації земель за угіддями та визначати площі агровиробничих груп ґрунтів. Вміти організувати командну роботу та нести персональну відповідальність за рішення частини спільної задачі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Державний земельний кадастр» передбачає оволодіння теоретичними знаннями та практичними навичками з основ кадастру. Під час опанування навчальної дисципліни студент отримує знання про роль, значення \та повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування в галузі регулювання земельних відносин, порядок ведення земельно-кадастрової документації, особливості підготовки документів з відведення земельних ділянок, передачі їх у власність, оренду або у постійне користування. Завдання: опанувати методологією і методикою ведення кадастру, методи оцінки і використання матеріалів сучасних вишукувань і обстежень, виконувати комплекс робіт по вивченню, обліку і оцінці земельних ресурсів у системі внутрішньогосподарського і державного земельного кадастру.
Рекомендована та необхідна література
1 Теоретичні основи державного земельного кадастру: Навч.посібник / М.Г. Ступень, Р.Й. Гулько, О.Я. Микула та ін.; за заг ред. М.Г. Ступеня.- Львів: „Новий Світ-200”, 2006.-336 с. ЗМ 1, ЗМ 2 2. Управління земельними ресурсами: Підручник / Горлачук В.В., В’юн В.Г., Песчанська І.М., Сохнич А.Я. – Львів, «Магнолія 2006», 2007. – 443 с. ЗМ 1, ЗМ 2 3. Ступень М.Г., Гулько Р.Й., Микула О.Я., Шпік Н.Р. Кадастр населених пунктів: Підручник.- Львів: ”Новий світ2000”, 2004.- 392 с. ЗМ 1, ЗМ 2 4. Містобудівний кадастр: Навч.посібник / Ступень М.Г., Добрянський І.М., Микула О.Я., Шпік Н.Р. - Львів: ЛДАУ, 2003.- 224 с. ЗМ 1, ЗМ 2 5. Третяк А.М. Землевпорядне проектування: теоретичні основи і територіальний землеустрій: Навч. посібник. – К., ТОВ «ЦЗРУ», 2008. – 576 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні і лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту в письмово-усній формі. Студент не допускається до підсумкового оцінювання якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Під час іспиту студент відповідає на три теоретичні питання. Максимальна оцінка на іспиті 40 балів, рубіжна оцінка 24 балів. Підсумкове оцінювання у формі іспиту є обов’язковим. 3. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Підсумкова оцінка виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру, як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру, та кількості балів, отриманих на іспиті.
Мова викладання
Українська