Художній текст у системі навчання української мови як іноземної

Освітня програма: Українська мова та переклад (для іноземців) (мова навчання українська)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Художній текст у системі навчання української мови як іноземної
Код дисципліни
ВБ.1.11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1, ПРН 2, ПРН 3, ПРН 11, ПРН 16, ПРН 18, ПРН 23 (за профілем ОП «Українська мова та переклад (для іноземців) (мова навчання українська)».
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати українську мову на рівні, достатньому для читання неадаптованих художніх текстів; усвідомлювати специфіку художнього стилю української мови; знати основи методики викладання української мови як іноземної. 2. Уміти працювати з текстом українською мовою: читати, розуміти смисл, аналізувати структуру, використовувати словники та іншу довідкову літературу для з’ясування незрозумілого. 3. Успішне опанування теоретичних і практичних курсів з української мови та літератури/
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – удосконалити навички читання й розуміння українськомовного художнього тексту та навчити методики роботи з художнім текстом в іноземній аудиторії. Дисципліна дає уявлення про мету й особливості використання творів красного письменства в навчанні української мови як іноземної на різних етапах володіння мовою; ознайомлює з основними засадами ефективної роботи з художнім текстом. У межах опанування дисципліни передбачене вдосконалення навичок читання й розуміння українськомовного художнього тексту, а також умінь та навичок в усіх інших видах мовленнєвої діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1.Дяченко С. І. Українська література для іноземних студентів. К.: Академія, 2010. 312 с. 2. Єщенко Т. А. Лінгвістичний аналіз тексту. К.: Академія, 2009. 264 с. 3. Сапожнікова О. В. Мова сучасних текстів: навч. посіб. з української мови для студентів-іноземців. К.: ВПЦ «Київський університет», 2011. 118 с. 4. Швець Г. Д. Читаймо українською: Навчальний посібник з української мови для іноземних студентів / Г. Д. Швець, Ю. О. Торчинська, А. О. Літвінчук / За ред. Г. Д. Швець. К.: Фенікс, 2012. 112 с. 5. Набок М. Сприйняття іноземними студентами українських народних дум, пісень та кобзарства / М. Набок // Українська мова у світі: збірник матеріалів ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, 8-9 листопада 2012 р. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2012. С. 162-168.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми навчання: лекції, практичні заняття, самостійна робота. Особливі форми та методи: добір і адаптація художнього тексту; створення системи завдань до нього, груповий проєкт.
Методи та критерії оцінювання
Методи: усна відповідь, поточна КР, МКР, письмова робота, участь в обговоренні, дискусія Критерії оцінювання кожного виду завдань див. у робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філології для іноземних громадян
Навчально-науковий інститут філології