Водна політика та водний менеджмент
Освітня програма: Гідрологія та інтегроване управління водними ресурсами
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Водна політика та водний менеджмент
Код дисципліни
ВБ.1.2.1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР02. Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в науках про Землю. ПР03. Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі. ПР10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основ правознавства, загальної гідрології, метеорології та кліматології, екології та економіки. Володіння елементарними знаннями англійської мови.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена формуванню у студентів цілісної системи знань щодо принципів і ролі водного фактору для національної економіки, розробки адекватних сучасним умовам методик оцінювання водних ресурсів, формування ефективної моделі водного менеджменту. При цьому особливо важливим є розвиток економічної моделі водокористування, структуризація і формалізація повноважень органів влади та місцевих громад а також удосконалення нормативно-законодавчого поля у сфері водного менеджменту.
Рекомендована та необхідна література
1. Водна Рамкова Директива ЄС 2000/60/ЕС Основні терміни та їх визначення. /Алієв К., Віденіна Ю., Ободовський О. та ін. // Державне агентство водних ресурсів України.К. 2006. 189 с.: http://dbuwr.com.ua/docs/Waterdirect.pdf
2. Водний кодекс України (відомості Верховної Ради України 1995, No24, .(зі змінами 2021р.)
3. Закон України «Про гідрометеорологічну діяльність» та доповнення до нього». zakon.rada.gov.ua
4. Директива Європейського парламенту та ради від 23 жовтня 2007 року про оцінку та управління ризиками затоплення. https://www.dsns.gov.ua/ua/Vprovadghennya-Directiva-
2007-60-EC-of-the-European-Parliament-and-of-the-Council-of-23-october-2007-on-the-
assessment-and-management-of-flood-risks.html.
5. Загальна гідрологія: підручник / В.К. Хільчевський, О.Г. Ободовський, В.В. Гребінь та ін. К.: Видавничо- поліграфічний центр «Київський університет», 2008. 399 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота, захисти самостійно виконаних практичних робіт, модульна контрольна робота, іспит
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові контрольні роботи із відкритими питаннями. Обов’язковим для іспиту є написання контрольних робіт за змістовими модулями, виконання всіх практичних робіт. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів для одержання допуску до іспиту обов’язковою умовою є написання рефератів на недостатньо засвоєні теми. Максимальна кількість балів на екзамені - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит). Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів до складання іспиту не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Василь
Васильович
Гребінь
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет