Спецрозділи з природопізнавального туризму

Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Спецрозділи з природопізнавального туризму
Код дисципліни
ВБ 2.11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії геоморфології, організації природопізнавального туризму, а також суміжних та світоглядних наук. ПРН 5. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук, зокрема для вирішення завдань геоморфології, палеогеографії та природопізнавального туризму. ПРН 6. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі при вивченні процесів формування і розвитку рельєфу земної поверхні, організації та функціонування галузі природопізнавального туризму. ПРН 12. Застосовувати навички продуктивного спілкування зі споживачами природничо-туристичних послуг. ПРН 13. Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки рельєфу а також для оцінювання природничотуристичного потенціалу території.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння навичками набуття та обробки географічної інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Дана дисципліна знайомить студентів з частковими напрямками природопізнавального туризму, інтересом яких виступають об’єкти як живої так і неживої природи, особливостями організації таких подорожей, необхідними для цього ресурсами. Структура дисципліни містить два модулі. Перший з них присвячений знайомству з напрямками природопізнавального туризму, об’єктами зацікавлення яких, є флора та різноманітна фауна (орніто-, ентомо-, теріо-, іхтіо-), а самі подорожі реалізуються на природоохоронних територіях різного рівня заповідання або в турах до природничих музеїв. Друга частина курсу знайомить студентів з такими частковими напрямками як спелеотуризм та мінералогічний (гемо-) туризм. Перший передбачає знайомство з печерними комплексами з позиції їх розуміння як геолого-геоморфологічних утворень - пам’яток неживої природи. Мінералогічний туризм знайомить з проявами або історичними місцями видобутку мінеральної сировини та колекціями геологічних і природничих музеїв. Поряд з теоретичним курсом у програмі передбачено практичні заняття, на яких студенти представляють доповіді та повідомлення про ресурсну базу для реалізації часткових напрямків, аналізують існуючі тури у вітчизняній та Світовій практиці тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Мальська М.П., Бордун О. Ю. Організація та планування діяльності туристичних підприємств: теорія та практика. Навч.посіб.– К.: Центр учбової літератури, 2012. – с.23- 29. 2. Пангелов Б.П. Організація і проведення туристсько-краєзнавчих подорожей: навч. посіб. / Б.П. Пангелов. – К.: Академвидав, 2010. – 248 с. (Серія «Альмаматер»). 3. Сорокіна Г.О. Екологічний туризм : навч. посіб. // Луганськ: Вид-во ДЗ – ЛНУ імені Тараса Шевченка, 2013. – 206 c. 4. Сучасні різновиди туризму: навч. посіб. / М. П. Кляп, Ф. Ф. Шандор. – К. : Знання, 2011. – 334 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, МКР, виконання практичних робіт, іспит. Рекомендований мінімум для допуску – 34 бали. Для студентів, які набрали менше 34 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться у письмовому форматі. Максимальна кількість балів на заліку– 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 26 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Володимирівна Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет