Сучасні технологіі пом"якшення зміни клімату

Освітня програма: ТРАНСКОРДОННЕ ЕКОЛОГІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО бакалавр 2023

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Сучасні технологіі пом"якшення зміни клімату
Код дисципліни
ВБ 2.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук для потреб транскордонних, національних, регіональних та локальних комплексних екологічних проєктів (Р05) 2. Знати цілі сталого розвитку та можливості своєї професійної сфери для їх досягнення, в тому числі в Україні під час реалізації програм та проектів транскордонного екологічного співробітництва (Р010) 3. Розуміти основні екологічні закони, правила та принципи охорони довкілля та природокористування та застосовувати їх знання для реалізації проєктів транскордонного екологічного співробітництва (Р012)
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
2.1. Успішне опанування дисциплін «Метеорологія», «Екологічні проблеми сталого розвитку», «Екологічний моніторинг», «Основи геоекології», «Вступ до фаху» та ін. 2.2. Знати суть глобальних екологічних проблем сучасного світу; розуміти основні світоглядні концепції світового розвитку; наслідки проблем, у т.ч. для України, та системні підходи щодо їх пом’якшення з урахуванням ролі основних груп населення. 2.3. Уміти усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, виявляти характер антропогенного тиску в системі «людина - суспільство - природа», за умов недостатності інформації, знаходити необхідну інформацію в мережі Інтернет та аналізувати одержану інформацію з огляду на міжнародне екологічне співробітництво.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена огляду кліматів Землі, географічних закономірностей їх поширення, виявленню змін кліматичних елементів, що впливають на довкілля й стан здоров'я населення, вивченню сучасних технологій щодо пом'якшення таких змін. В цьому відношенні розглядаються взаємозв'язки неурядових та урядових організацій, інституцій в галузі міжнародного екологічного співробітництва, встановлюються і пояснюються принципи та методи планування господарської діяльності людини, зокрема в контексті її впливу на довкілля та шляхів досягнення Цілей Сталого Розвитку до 2030 р. (ЦСР-30).
Рекомендована та необхідна література
1. Андрусевич А. Довідник чинних міжнародних договорів України у сфері охорони довкілля / А. Андрусевич, Н. Андрусевич, З. Козак. Львів, РАЦ «Суспільство і довкілля» 2009. 203 с. 2. Гавриленко О.П. Екологія з основами геоекології : підручник / О.П. Гавриленко. Київ, 2018. 462 с. 3. Глобальна екологічна політика та Україна / Т.Ю. Перга. – Ніжин: Видавець П.П. Лисенко М.М. К., 2014. 285 с. 4. Зміна клімату. Сайт НЕЦУ. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://necu.org.ua/climate/ 5. Перетворення нашого світу: Порядок денний у галузі сталого розвитку на період до 2030 року. Резолюція, прийнята Генеральною Асамблеєю 25 вересня 2015 року A/RES/70/1. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://surl.li/ybsj 6. Програма дій “Порядок денний на ХХІ століття Укр. (Agenda XXI). К. Інтелсфера, 2000 р. 360
Заплановані освітні заходи та методи викладання
практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
виконання творчих аналітични х робіт, презентації , іспит
Мова викладання
Украінська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни