Просторовий аналіз та моделювання геологічних даних

Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Просторовий аналіз та моделювання геологічних даних
Код дисципліни
ВК 2.2.8
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати:Принципи та методи інформаційного моделювання, склад і структуру ГІС. Методи геоінформаційних систем.Функції просторового аналізу ГІС . Основні принципи класифікації. Методи аналізу статистичних поверхонь. Методи інтерполяції поверхонь.Аналіз геометричних об’єктів, аналіз місцевості, процеси аналізу місцевості . Вміти:Застосовувати програмні ГІС засоби для вирішення завдань обробки просторової інформації.Розробляти бази даних геологічної інформації.Створювати концептуальні моделі на основі ГІС.Групувати категорії, розподіляти кількісні показники, будувати карти щільності, визначати найкоротшу відстань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Освоєння дисциплін «Основи геоінформатики і геостатистики», «Вища математика»
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна „Просторовий аналіз та моделювання геологічних даних” направлена на підготовку фахівця на дослідження стану геологічного середовища на основі інформаційного моделювання, визначає важливі взаємозв‘язки між окремими його компонентами на основі просторових моделей та формує основні навички щодо використання спеціальних програмних ГІС засобів. Висвітлює аналітичні функції просторового аналізу, основні підходи до опису простору, операцій виміру та операцій аналітичної геометрії. Надає поглиблені знання та навички здобувачів щодо функціональних можливостей просторового аналізу та просторової інформації, засобами обробки атрибутивних даних та аналізу. Застосовувати геоінформаційні методи аналізу статистичних поверхонь та інтерполяції, реалізовувати можливості оверлейного аналізу стандартними засобами ГІС. Проведення тематичної класифікації та розробки баз даних геологічної інформації та аналізу просторово прив’язаних даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Іванік О.М., Кравченко Д.В. Geological risks and hazards. Guidelines for practical classes (Геологічні ризики та небезпеки. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт). Для студентів спеціальності 103- Науки про Землю. - К. – електронне видання, 2021, 27 с. http://www.geol.univ.kiev.ua/lib/NH_practical_classes_2021.pdf 2. Modelling of geological processes and structures. Guidelines for practical classes (Моделювання геологічних процесів та структур. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт). Для студентів спеціальності 103- Науки про Землю. К. – електронне видання, 2021, 34 с. http://www.geol.univ.kiev.ua/lib/Modelling_Practical_Classes_2021.pdf 3. Білоус В.В., Бондар С.П., Курач Т.М., Молочко А.М., Патиченко Г.О., Підлісецька І.О., (2011). Дистанційне зондування з основами фотограмметрії: навчальний посібник. Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 367.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку виставляється за результатами семестру: максимальна оцінка 20 балів, рубіжна оцінка 12 балів. Під час заліку студент виконує залікову роботу із використанням знань щодо просторового аналізу та моделювання геологічних даних та надання геолого-економічної оцінки корисним копалинам. Підсумкове оцінювання у формі заліку не є обов’язковим, при відмові від участі у даній формі оцінювання студент не отримає відповідні бали до підсумкової оцінки.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни