Геотуристичні атракції України
Освітня програма: Природнича географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Геотуристичні атракції України
Код дисципліни
ВБ 2.12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р03. Пояснювати особливості організації географічного простору.
Р04. Аналізувати географічний потенціал території
Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук.
Р09. Аналізувати склад і будову природних і соціосфер (у відповідності до професійного спрямування) на різних просторово-часових масштабах
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. успішне опанування таких дисциплін як «Геологія», «Геоморфологія», «Літолого-петрографічна основа рельєфу», «Вступ до фаху», «Геотуристичні атракції Світу»,
2. Вміння аналізувати причинно-наслідкові зв’язки та взаємодію складників у системі природа-суспільство.
3. Володіння прийомами пошуку, аналізу, оцінювання фактичного матеріалу і фахової літератури та інших джерел інформації про природні та етнокультурні особливості феноменів
природи геологічного та геоморфологічного характеру.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена вивченню наукового статусу таких феноменів природного середовища України, як геологічні та геоморфологічні пам’ятки, дослідженню їхніх рекреаційних властивостей, встановлення взаємних залежностей від інших складників довкілля, закономірностей регіонального характеру. Важливим є питання оцінювання унікальності об’єктів дослідження, порівняння з закономірностями поширення в інших регіонах світу. Оцінювання сучасного стану питань збереження та охорони геологічних та геоморфологічних пам’яток, встановлення їхнього природоохоронного статусу, пропозиції щодо класифікацій пам’яток та інтерпретація значення пам’яток для нових об’єктів на території України. Порівняння природоохоронного статусу вітчизняних та європейських геологічних та геоморфологічних пам’яток.
Рекомендована та необхідна література
1. Бейдик О.О. Рекреаційно-туристські ресурси України: Методологія та методика аналізу, термінологія, районування. – К., ВПЦ «Київський університет», 2001. – 395 с.
2. Білогуб Л. М. Луганська область (географічний нарис). – К.: Державне учбово-педагогічне видавництво «Радянська школа», 1960.
3. Богуцький А.Б., Зінько Ю.В. Дослідження та використання геоспадщини Західної України / Охорона і менеджмент об’єктів неживої природи на заповідних територіях. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. - Гримайлів-Тернопіль: «Джура», 2008. - С. 22-33.
4. Бортник С., Стецюк В. Методологічні засади розвиткуприродопізнавального туризму в Україні. Фізичнагеографія і геоморфологія, №1(91), 2019
5. Бортник С.Ю., Гриценко В.П., Іванік О.М., Лаврук Т.М., Стецюк В.В. Геологічні та геоморфологічні пам’ятки України. Навчальний посібник. За ред. В.В. Стецюка. – Київ : «Логос», 2020. – 500 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, іспит. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно менше 36 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем.
- підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ольга
Володимирівна
Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет