Професійна та корпоративна етика

Освітня програма: Транскордонне природоохоронне співробітництво МАГІСТРИ 2023

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Професійна та корпоративна етика
Код дисципліни
ОК 03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР02. Оцінювати результати власної роботи, демонструвати уміння працювати в команді, зокрема, й з питань транскордонного природоохоронного співробітництва. ПР07. Брати участь у розробленні програм та стратегій транскордонної природоохорони, міського та регіонального розвитку, плануванні територій різного ієрархічного рівня. ПР13. Здійснювати науково- педагогічну діяльність у закладах вищої освіти, розробляти необхідне для цього навчально- методичне та інформаційне забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи розвитку етичної думки; методи філософських досліджень, методи психології та основні етико- філософські поняття та категорії. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо дилемних проблем професійної та корпоративної етики в професійній діяльності; застосовувати основну методологію імперативно-ціннісних аспектів професійної практики 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та інтегрованою інформацією наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно специфічних політичних, економічних, культурно-професійних подій; використання іншомовних фахових інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
дисципліна «Професійна та корпоративна етика» належить до переліку дисциплін ОК та викладається у ІІ семестрі магістратури. Навчальна дисципліна послідовно розглядає особливості розвитку і становлення професійної та корпоративної етики та нагальність в сучасних професійних практиках. Визначаються особливості теоретичного підґрунтя, методологію, основні концепції професійної та корпоративної етики. Акцентується увага на особливостях напрацювання розвитку практичних вмінь/навичок прийняття рішень з етичної поведінки спеціалістів в дилемних ситуаціях професійної діяльності. Освітній компонент сприяє опануванню наступних загальних компетентностей:
Рекомендована та необхідна література
1. Аболіна Т.Г.,Нападиста В.Г., Рихліцька О.Д. Прикладна етика. Навч.посібник / За наук.ред. Панченко В.І.. – К.: «Центр учбової літератури», 2012. – Розділ 1. – С.7-40. 2. Етика. Естетика.: Навч.посібник / за наук. ред. Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2014 – Розділ 1 – С. 6-22. 3. Йонас Х. Принцип відповідальності. Досвід етики для технологічної цивілізації– М.: Айрис-пресс, 2004. 4. Ломачинська І.М., Рихліцька О.Д., Барна Н.В. Основи корпоративної культури.// Навч. посібник. -К.:2011.- 480с. 5. Марушевський Г. Б. Етика збалансованого розвитку. – К.: Центр екологічної освіти та інформації, 2008. – 440 с. 6. Пістун М.Д. Географія у моєму житті: Монографія. — К.: 2009. 7. Професійна та корпоративна етика.//Навчальний посібник.-К.:ВПЦ «Київський університет», 2019.- 368 с.(співавтор)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усні доповіді, дискусії, презентація самостійного дослідження, контрольна робота
Мова викладання
Украінська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Оксана Дмитрівна Рихліцька
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет