Транскордонний екологічний моніторинг

Освітня програма: Транскордонне природоохоронне співробітництво МАГІСТРИ 2023

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Транскордонний екологічний моніторинг
Код дисципліни
ОК 06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР04. Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань, розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах, зокрема, й з питань природоохорони, відновлення й охорони ландшафтів і біорізноманіття. ПР08. Здійснювати дослідження природно- і суспільно-географічних проявів розвитку геосистем у складних і непередбачуваних умовах, прогнозувати їхній розвиток, аналізувати альтернативи, оцінювати ризики та ймовірні наслідки. ПР12. Планувати й виконувати теоретичні та прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та презентувати результати досліджень, зокрема, й щодо транскордонного природоохоронного співробітництва. ПР15. Самостійно оцінювати ключові тренди розвитку природно- і суспільно- географічних процесів для формування нових напрямів наукових досліджень, зокрема, й в природоохороні. ПР16,ПР17
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін. Знати основні властивості геопросторових даних, геофізичні та оптичні властивості компонентів ландшафту. 2. Вміти давати комплексну фізико-географічну характеристику території, здійснювати підбір та критичний аналіз інформаційних, картографічних та геопросторових джерел даних. 3. Знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності; вміти моделювати об’єкти і процеси, застосовуючи сучасні кількісні та якісні методи та геоінформаційні технології.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна передбачає вивчення теоретичних положень геоінформаційного та дистанційного забезпечення транскордонного екологічного моніторингу. Дисципліна спрямована на формування у студентів навичок пошуку, критичного оцінювання, одержання та аналізу геопросторових даних у тому числі даних ДЗЗ для вирішення теоретико-методологічних і прикладних проблем у галузі природничої географії та організації транскордонного екологічного моніторингу.
Рекомендована та необхідна література
1. Багатоспектральні методи дистанційного зондування Землі в задачах природокористування / За ред. В.І. Лялька, М.О. Попова. – Київ, 2006. - 357 с. 2. Свідзінська Д.В. Методи геоекологічних досліджень: геоінформаційний практикум на основі відкритої ГІС SAGA. – К.: Логос, 2014. – 402 с. 3. Кохан С.С., Востоков А.Б. Дистанційне зондування Землі: теоретичі основи.Підручник. –К.: Вища шк. –2009. –511 с. 4. Кохан С.С., Востоков А.Б. Методи ДЗЗ. Навч. посібник.−К.: ЦП «КОМПРИНТ».−2021.−286 с. 5. Key Methods in Geography / N. Clifford, S. French, G. Valentine (Eds.). – SAGE, 2010. - 569 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
практична робота, презентація, вирішення конкретних задач та ситуацій
Методи та критерії оцінювання
тест, виконання творчих аналітично розрахунко вих робіт, дискурс, іспит.
Мова викладання
Украінська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Світлана Станіславівна Кохан
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет