Cиситемний аналіз

Освітня програма: Економічна аналітика та статистика

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Cиситемний аналіз
Код дисципліни
3.2.2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН1. Формулювати, аналізувати та синтезувати рішення науково-практичних проблем на абстрактному рівні шляхом декомпозиції їх на складові. ПРН8. Вибирати та використовувати необхідний науковий, методичний і аналітичний інструментарій для управління економічною діяльністю. ПРН10. Обґрунтовувати рішення в умовах невизначеності, що потребують застосування нових підходів та економіко-математичного моделювання та прогнозування ПРН12. Формулювати нові гіпотези та наукові задачі в сфері економіки, вибирати належні напрями і відповідні методи для їх розв’язку, беручи до уваги наявні ресурси.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Вища математика для економістів», «Теорі ймовірностей та математична статистика» та «Програмування». 2. Знання теоретичних основ курсу «Економікс: мікроекономіка та макроекономіка».
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів: Змістовий модуль 1. «Основні поняття та моделювання в системному аналізі», в якому розглядаються предметна область системного аналізу, системний аналіз як універсальна наукова методологія, властивості і принципи системної методології, класифікація задач і процедур системного аналізу, особливості методології системного аналізу. Змістовий модуль 2. «Методологічні та системні аспекти моделювання в системному аналізі», в якому розглядаються метод аналізу ієрархій, системний аналіз багатофакторних ризиків, інформаційний аналіз системних задач, системні аспекти оптимізаційного моделювання.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета навчальної дисципліни – формування теоретичних знань і практичних навичок, необхідних для використання системного підходу, його принципів і методів у дослідження і проектування складних організаційних систем, формування навичок використання інструментарію підтримки прийняття рішень, обчислювальних засобів для вирішення практичних системних задач.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: (макс. балів 60 / мінім. балів 36) 1. Опитування та розв’язування задач – 20 балів / 12 балів; 2. Модульна контрольна робота (2 МКР, по 20 балів макс. кожна – 40 балів / 24 бали; - підсумкове оцінювання у формі іспиту
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни