Cучасні інформаційні технології

Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Cучасні інформаційні технології
Код дисципліни
OK 1.14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень. ПР12. Застосовувати спеціалізовані інформаційні системи і комп’ютерні технології для обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Володіти елементарними навичками з шкільного курсу інформатики, пошуку необхідної інформації для вивчення дисципліни. 2. Вміти використовувати сучасні інтелектуальні мобільні пристрої, засоби Інтернет рівня користувача.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Сучасні інформаційні технології в економіці» знайомить здобувачів вищої освіти з цифровою трансформацією технологій та основними принципами застосування інформаційних систем в управлінні організацією і бізнесом, зокрема, для автоматизації оброблення інформації в цифровій економіці та можливості застосування інформаційно-комунікаційних технологій для вирішення професійно-орієнтованих завдань. Значна увага приділена розгляду особливостей і переваг роботи з комп’ютерними мережами, методам ефективного пошуку інформації в Інтернеті, прийомам використання послуг, що надаються комп’ютерними мережами. Розглядаються питання застосування методів та принципів обробки текстової та табличної інформації, технології розподіленої обробки інформації в базах даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Красюк, Ю.М., Сільченко, М.В. Опорний конспект з інформатики (у структурно-логічних схемах та прикладах). Освітні програми «Економіка підприємства», «Економічна теорія», «Національна економіка», «Публічне управління та адміністрування». 3-тє вид., доп. і перероб. Київ: Центр навчальної літератури, 2017. 183 с. 2. Гладченко О. В., Ніжегородцев В. О., Одинець В. А., Поденежко О. В., Ратушняк Т. В. Економічна інформатика: курс лекцій : навч. посіб. /; Університет ДФС України. – Ірпінь, 2021. – 430 с. 3. Павлиш, В.А., Гліненко, Л.К., Шаховська, Н.Б. Основи інформаційних технологій і систем. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2018. 620 с. 4. Сільченко, М.В., Кучерява, Т.О. Опорний конспект з інформатики (у структурно-логічних схемах та прикладах). Освітні програми «Фінанси», «Міжнародний бізнес», «Міжнародна економіка». 7-е вид., доп. і перероб. Київ: Центр навчальної літератури, 2017. 187 c. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір No64794 від 05.04.2016.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання 60 балів максимум / 36 балів мінімум: 1. Лабораторні роботи (12 робіт, що передбачають виконання студентом практичних завдань та виконання і захист індивідуального (домашнього) завдання): РН2.1, РН2.2, РН2.3, РН2.4, РН3.1, РН4.1. – 50 балів/30 балів. 2. Дві контрольні роботи (теми 1-7 та 8-13) – кожна по 5 балів / 3 бали; Підсумкове оцінювання у формі іспиту: максимальна оцінка 40 балів, рубіжна оцінка – 24 бали. Екзамен проходить у письмовій формі, складається з теоретичних відповідей, тестів, розрахункового завдання.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії
Економічний факультет