Мультиагентні системи та технології

Освітня програма: Технології штучного інтелекту (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Мультиагентні системи та технології
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН1. Мати спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки у сфері комп’ютерних наук і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень, критичне осмислення проблем у сфері комп’ютерних наук та на межі галузей знань. ПРН10. Проектувати архітектурні рішення інформаційних та комп’ютерних систем різного призначення. ПРН18. Збирати, формалізувати, систематизувати і аналізувати потреби та вимоги до інформаційної або комп’ютерної системи, що розробляється, експлуатується чи супроводжується. ПРН24. Володіти принципами побудови мультиагентних систем, підходи до організації взаємодії агентів; використовувати спеціалізовані інструментальні засоби для їх реалізації.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти елементарними навичками роботи в будь-якому інструментальному середовищі розробки програм, навички роботи з мовою програмування java.
Зміст навчальної дисципліни
Мультиагентні системи (МАС) є одним з найважливіших напрямків досліджень та розробок в області комп’ютерних наук. МАС складається з декількох програмних компонентів – агентів, які здатні співпрацювати між собою для вирішення проблем, які неможливо вирішити поодинці кожному окремому агенту. МАС мають дуже широке застосування в різних сферах: контроль промислових процесів, електронна комерція, управління ресурсами, диспетчеризація, біотехнології та медицина, робототехніка тощо. Вивчення даної дисципліни присвячено таким питанням: поняття агента та його архітектура, організація ефективної співпраці агентів в МАС та розв’язання конфліктів, підходи до автономного прийняття рішень агентами в мультиагентному контексти, case-засоби проектування та розробки МАС. Дисципліна спрямована на формування у студентів здатності розуміти передові технології мультиагентних систем, проектувати, впроваджувати та застосовувати ці технології при розробці інтелектуальних застосувань, сервісів або систем.
Рекомендована та необхідна література
1. Wooldridge, Michael (2009). An Introduction to Multi-agent Systems (second ed.). John Wiley & Sons. p. 484. 2. – Shoham Y., Leyton-Brown K., Multiagent Systems: Algorithmic, Gamer-Theoretic, and Logical Foundations. Cambridge UP, 2009. 3. Weiss G., editor. Multi-Agent Systems. MIT Press, 2013, 2nd edition
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється з усіх видів робіт, включаючи вивчення теоретичного матеріалу, виконання лабораторних робіт, модульну контрольну роботи. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу протягом семестру становить 60 балів за 100-бальною шкалою. Підсумкове оцінювання у формі заліку: залік виставляється студенту за результатами роботи впродовж семестру як сума балів за всіма, успішно оціненими, результатами навчання і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни