Основи бізнес-аналітики
Освітня програма: Інформаційні системи (Магістр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Основи бізнес-аналітики
Код дисципліни
ВБ 4.5.Б
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Уміння продемонструвати знання та розуміння загальних положень, ролі та обов’язки бізнес аналітика в організації, види аналітиків, вимоги до бізнес-аналітика, основні методи та інструменти бізнес-аналізу, загальні типи бізнес-вимог, відмінності бізнес-вимог від бізнес-правил, правила складання бізнес-цілей та визначення бізнес-моживостей, складові бізнес-контексту, фреймворки для автоматизації контролю за процесом розробки програмного забезпечення. Вміти планувати функціональні можливості проекту з урахуванням варіантів використання, Здійснювати збір вимог до проекту через варіанти використання, проводити аналіз та оцінку ризиків, класифікацію та ідентифікацію бізнес-ризиків, формувати організаційну структуру компанії, чіткі вимоги до потенційних членів команди розробників.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення дисципліни «Основи бізнес аналітики» необхідні знання та навички дисциплін освітнього ступеню бакалавр: «Інженерія ПЗ», «Проектування та моделювання систем» дисциплін освітнього ступеню магістр: «Управління проектами».
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни «Основи бізнес-аналітики» спрямовано на отримання студентами компетентностей та навичок щодо вмілого використання теоретичних основ методології та базових інструментів бізнес аналізу. Дисципліна «Основи бізнес-аналітики» дозволяє здобувачу досліджувати, аналізувати та оптимізувати бізнес ідеї для розробки інформаційних та комп’ютерних систем різного призначення, формувати функціональні та не функціональні вимоги щодо розробки програмного забезпечення, з урахуванням наявних ресурсів та враховуючи інтереси всіх зацікавлених сторін. Метою викладання навчальної дисципліни - забезпечити майбутніх фахівців теоретичною та практичною основою сукупності знань, методів та інструментів, необхідних для успішного виявлення потреб замовника, формулювання та обґрунтування бізнес рішень щодо реалізації програмних проектів, що дозволять фахівцю управляти проектами по створенню програмного забезпечення, працювати з окремими процесами бізнес аналізу, використовувати спеціальне прикладне програмне забезпечення для супроводу та реалізації проектів.
Рекомендована та необхідна література
1. Основи управління IT проектами [Електронний ресурс]: навч. посіб. для студ. спеціальності 122 «Комп’ютерні науки»/ КПІ ім. Ігоря Сікорського ; уклад.: В. О. Кузьміних, Р. А. Тараненко. – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. – 75 с.
2. Інформаційні технології в бізнесі. Частина 1: Навч. посіб. / [Шевчук І.Б., Старух А.І., Васьків О.М. та ін.]; за заг. ред. І.Б. Шевчук. Львів: Видавництво ННВК «АТБ», 2020. 455 с.
3. Долганова О.І., Виноградова Є.В., Лобанова А.М. Моделювання бізнес-процесів: підручник і практикум для академічного бакалавріату. М.: Юрайт, 2017. 289 с.
4. Кобилін А.М. Інформаційний менеджмент : навч. посібник / А.М. Кобилін, Б.В. Самородов. – Львів : Новий Світ-2000, 2018. – 215, [1] с. : іл., табл. – Бібліогр.: с. 215. – (Вища освіта в Україні)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж рекомендований мінімум – 48 балів, для одержання заліку необхідно відпрацювати пропущений матеріал і здати залік.
За бажанням студента, за наявності залікових балів можна покращити свій результат, він має право здавати залік, який оцінюється в 20/12 балів, але сумарна кількість балів при цьому не може перевищувати 100 балів. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни