Аналітичні методи захисту інформації

Освітня програма: Мережеві та інтернет технології (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Аналітичні методи захисту інформації
Код дисципліни
ННД.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Володіння основними математичними поняттями, які використовуються в криптографічних засобах захисту інформації, є важливою особливістю цих навичок. Розуміння базових типів криптографічних систем та технологій їх проектування, впровадження та перевірки на правильність функціонування допомагає розпізнавати та працювати з системами захисту. Оволодіння основними алгоритмами, що є основою криптографічного захисту інформаційних систем, дозволяє ефективно використовувати їх для захисту даних. Практичне використання інструментальних програмних засобів для проектування та розробки програмного забезпечення допомагає створювати безпечні системи. Здатність обґрунтовувати власну точку зору щодо поставлених завдань, спілкуватися з колегами з питань проектування та розробки програм, а також складати письмові звіти, є важливою для ефективної роботи в галузі криптографії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основи теорії ймовірностей і математичної статистики, основи програмування. Володіння навичками: оперування з випадковими величинами і процесами, оцінювати стійкість системи до зламу, програмуванням.
Зміст навчальної дисципліни
У рамках «Аналітичні методи захисту інформації» дозволяє студенту зорієнтуватись в сучасних проблемах захисту інформації і вивчити програмну систему, яка є інструментом розв’язку таких задач. Курс «Аналітичні методи захисту інформації» складається з розділів «Базові поняття мови Python», «Авторегресійні моделі», «Моделі ковзного середнього», «SARIMA моделі», «Ланцюги Маркова», «Дифузійні процеси». Кожен з цих розділів дозволяє вивчити певні статистичні методи аналізу даних і з теоретичної точки зору, і з практичної, на базі програмного середовища (мови програмування) Python. Це дуже потужна і популярна мова програмування, яка поширюється безкоштовно в світі і швидко розбудовується користувачами.
Рекомендована та необхідна література
1. Сенів М. М. Безпека програм та даних: навч. посібник / М.М. Сенів, В.С. Яковина. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2015. – 256 с. 2. 2. Горбенко І. Д. Гриненко Т. О. Захист інформації в нформаційно-телекомунікаційних системах: Навч. посібник. Ч.1. Криптографічний захист інформації - Харків: ХНУРЕ, 2004 - 368 с. 3. 3. Лагун А. Е. Криптографічні системи та протоколи: нав. посібник / А. Е. Лагун. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2013. – 96 с. 4. Актуальні проблеми державної інформаційної політики в Україні. Аналітична записка. URL: http://old.niss.gov.ua/ Monitor/april08/3.htm 30 5. Андрієнко В. М., Пономаренко Н. Ш., Харіна К. В., Фінагіна О. В. Інформаційна діяльність в малому та середньому бізнесі: навч. посіб. Донецьк: Тов «Юго-Восток, ЛТД», 2008. 202 с. 3. 6. Арістова І. В. Державна інформаційна політика: організаційно-правові аспекти. Харків: Вид-во Ун-ту внутр. справ, 2000. 368 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами написання письмових контрольних робіт. Внесок результатів навчання у підсумкову оцінку, за умови їх опанування на належному рівні: Форми оцінювання: •семестрове оцінювання: Навчальний семестр має один змістовний модуль. Студент повинний виконати і здати сім лабораторних робіт. Обов’язковим для допуску до іспиту є: набрати на протязі семестру не менше 36 балів. •підсумкове оцінювання (у формі іспиту): форма іспиту – письмово-усна. Завдання на іспит складається з 2 питань і двох задач, питання оцінюються по 10 балів. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни