Методика викладання комп`ютерних наук у закладах вищої освіти

Освітня програма: Управління проектами 2022_2023

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Методика викладання комп`ютерних наук у закладах вищої освіти
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати методи розробки методичних матеріалів, мультимедійних курсів, електронних книг, технології дистанційного навчання, M-Learning, E-Learning, Life Long Lerning. Знати методи компетентнісного навчання у закладах вищої освіти, методологію побудови системи компетентнісного навчання в університетах. Вміти працювати з хмарним сервісом Диск Google, створювати ресурси, завдання, журнал оцінок, ролей та завантаження конспектів лекцій та завдань в системі Moodle. Вміти створювати тести в системі управління навчанням Moodle. Вироблення у студентів практичних навиків групового вирішення проблем, пов’язаних зі створенням плану навчальних занять та програми IT дисциплін.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння елементарними навичками в створенні презентацій, роботи з текстовим та табличним редактором. Володіння навичками опрацювання інформаційних джерел для проведення індивідуальних досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни «Методика викладання комп`ютерних наук у закладах вищої освіти» студент отримає навички застосовування сучасних методик викладання дисциплін у закладах вищої освіти, методології розробки методичних матеріалів; та набуде вміння щодо проведення всіх форм занять і контролю в процесі викладацької діяльності в області комп’ютерних наук та технологій штучного інтелекту. Дисципліна включає базові знання з методик викладання, компетентнісного навчання, систем управління навчальним процесом, що є необхідним для отримання відповідної кваліфікації.
Рекомендована та необхідна література
1. Вишнівський В.В., Гніденко М.П., Гайдур Г.І., Ільїн О.О. Організація дистанційного навчання. Створення електронних навчальних курсів та електронних тестів. – Навчальний посібник. – Київ: ДУТ, 2014. – 140 с. 2. Навчально-методичний посібник для викладачів щодо організації дистанційної форми навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації / За ред. Ісаєнка В.М., Кашина Г.С., Ніколаєв К.Д., Павлюченко Л.С. – К : Видавництво НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2014. – 100 с. 3. Система електронного навчання ВНЗ на базі MOODLE: Методичний посібник / Ю. В. Триус, І. В. Герасименко, В. М. Франчук // За ред. Ю. В. Триуса.–Черкаси. – 2012, – 220 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання практичних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 100 балів. Форма підсумкового оцінювання – залік. Залік проводиться шляхом виставлення результуючої оцінки, що визначається як сума балів за всіма, успішно оціненими, результатами навчання. Для отримання заліку обов’язковим є виконання всіх практичних робіт (мінімальна оцінка - 51 бал, максимальна –85 балів), самостійної роботи (мінімальна оцінка - 9 балів, максимум – 15 балів). При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється зараховано.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни