Прикладний статистичний аналіз

Освітня програма: Інформаційна аналітика та впливи 2022_2023

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Прикладний статистичний аналіз
Код дисципліни
ОК.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Розробляти та застосовувати математичні методи для аналізу інформаційних моделей. Розробляти математичні моделі та методи аналізу даних (включно з великим). Оцінювати та забезпечувати якість інформаційних та комп’ютерних систем різного призначення. Збирати, формалізувати, систематизувати і аналізувати потреби та вимоги до інформаційної або комп’ютерної системи, що розробляється, експлуатується чи супроводжується. Створювати та досліджувати інформаційні та математичні моделі систем і процесів, що досліджуються, зокрема об’єктів автоматизації.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знання основних принципів та методологічних аспектів аналітичної та діяльності та бізнес аналітики; 2) розуміння накопичення даних, особливостей роботи з даними; 3) володіння знаннями щодо ролі та місця інформаційної аналітики та впливів у світі; 4) володіння основними прийомами представлення консолідованої інформації.
Зміст навчальної дисципліни
У дисципліні представлено методи статистичної обробки отриманих результатів, принципи висунення та перевірки гіпотез, оцінювання взаємозв’язків чинників та результативних показників розвитку реального об’єку для якого проводиться аналітика. Дисципліна охоплює елементи прогнозування та моделювання, візуалізації отриманих даних, розробку алгоритму статистичного забезпечення процесу прийняття рішень. Також приділяється увага інтерне-статистиці та бізнес-статистиці. Дисципліна присвячена питанням методології застосування апарату сучасного статистичного аналізу при аналізі даних та бізнес аналізі. В межах дисципліни розглядаються питання збору, формалізації, систематизації і аналізу потреб та вимоги до систем, вивчення, розробки та застосовування математичних методів для аналізу інформаційних моделей, розробки математичних моделей та методів аналізу даних, застосування статистичних методів для оцінювання якості інформаційних систем, дослідження інформаційних та математичних моделей систем і процесів прикладної галузі.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні та лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Навчальна дисципліна складається з 2 модулів. Заняття проводяться у вигляді лекцій, лабораторних, практичних занять та контрольного підсумкового тестування у вигляді підсумкової модульної контрольної роботи (у першому та другому семестрах). Завершується дисципліна у першому семестрі – заліком, у другому – екзаменом. Оцінка за комплекс практичних та лабораторних робіт, самостійної роботи та ПМКР проставляється викладачем та не може перевищувати 100 балів у першому семестрі лабораторні роботи (мінімальна оцінка 24 бали, максимальна 40 балів), практичні роботи (мінімальна оцінка 12 балів, максимальна 20 балів), самостійна робота (мінімальна оцінка 12 бали, максимальна 20 балів), ПМКР (мінімальна оцінка 12 бали, максимальна 20 балів) та 60 у другому семестрі - лабораторні роботи (мінімальна оцінка 12 бали, максимальна 20 балів), практичні роботи (мінімальна оцінка 6 балів, максимальна 10 балів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни