Аналітика даних та бізнес-аналіз
Освітня програма: Інформаційна аналітика та впливи 2022_2023
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Аналітика даних та бізнес-аналіз
Код дисципліни
ОК.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Управляти робочими процесами у сфері інформаційних технологій, які є складними, непередбачуваними та потребують нових стратегічних підходів.
Оцінювати результати діяльності команд та колективів у сфері інформаційних технологій, забезпечувати ефективність їх діяльності.
Виявляти потреби потенційних замовників щодо автоматизації обробки інформації.
Збирати, формалізувати, систематизувати і аналізувати потреби та вимоги до інформаційної або комп’ютерної системи, що розробляється, експлуатується чи супроводжується.
Аналізувати сучасний стан і світові тенденції розвитку комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
Консолідувати дані з різних джерел інформації, проводити їх попередній аналіз, моделювання та візуалізацію.
Розробляти концептуальну модель інформаційної або комп’ютерної системи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. розуміння сутності основних способів пошуку та обробки інформації, зокрема властивості інформації, види інформації, аксіоми теорії інформації, підходи теорії інформації, методи пошуку інформації, основні визначення і положення інформаційного пошуку, види та методи інформаційного пошуку, інформаційно пошукові системи, технології пошуку інформації, стратегії інформаційного пошуку.
2. вміння працювати у команді, виконувати командні ролі, звітуватися та захищати командні розробки;
3. 3) володіння елементарними навичками користування комп’ютерною технікою, інтернетом, пошуковими системами, програмами Word, Excel, Power Point тощо.
4. 4) володіння елементарними навичками пошуку необхідної інформації для обґрунтування доцільності проектів, формування робочої групи з розробки первинного опису проекту, використання методів аналітичної обробки інформації діяльності підприємства, для якого формується проект.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена питанням аналітики даних та бізнес аналітики у прикладній та наукових сферах, місця інформаційної аналітики та впливів у світі. У дисципліні аналізується сучасний стан і світові тенденції розвитку комп’ютерних наук та інформаційних технологій, функції, задачі і сфера відповідальності аналітика даних та бізнес аналітика та необхідні знання. Присвячена питанням виявлення потреб потенційних замовників щодо автоматизації обробки інформації, особливостей збору, формалізації, систематизації і аналізу потреб та вимог до комп’ютерних систем, а також розглядаються питання щодо діяльності команд та колективів у сфері інформаційних технологій та управління процесами у сфері інформаційних технологій. У дисципліні розглядаються базові підходи щодо консолідації даних з різних джерел інформації, попереднього аналізу, моделювання та візуалізації, розробки концептуальних моделей системи, в основі яких обробка даних.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні та лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання практичних, лабораторних робіт та самостійної роботи, а також підсумкової модульної контрольної роботи. Семестрове оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт.
Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 60 балів. Форма підсумкового оцінювання – екзамен. На екзамен виносяться питання, які дають можливість перевірити програмі результати навчання. Для отримання допуску до екзамену обов’язковим є виконання всіх практичних робіт (мінімальна оцінка - 12 бал, максимальна –20 балів), лабораторних (мінімальна оцінка - 12 бал, максимальна –20 балів), самостійної роботи (мінімальна оцінка - 6 балів, максимум – 10 балів), ПМКР (мінімальна оцінка - 6 бал, максимальна –10 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни