Моделювання інформаційних систем та бізнес систем

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Моделювання інформаційних систем та бізнес систем
Код дисципліни
ВП 1.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Знати та вміти використовувати методи та засоби збору, формулювання та аналізу вимог до програмного забезпечення. Проводити передпроектне обстеження предметної області, системний аналіз об'єкта проектування. Вибирати вихідні дані для проектування, керуючись формальними методами опису вимог та моделювання. Використовувати сучасні методи та підходи до моделювання інформаційних систем та бізнес процесів, які відбуваються у бізнес-системах на основі використання UML та споріднених інформаційних технологій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна базується на знаннях, вміннях і практичних навичках, отриманих студентами при вивченні дисциплін “Аналіз вимог до програмного забезпечення”, “Комп'ютерне моделювання процесів”.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна розглядає сучасні методи та підходи щодо моделювання інформаційних систем та бізнес систем (процесів). Для цього вивчаються: концептуальні підходи щодо моделювання в процесі розробки, засоби візуального моделювання та специфікації, моделювання використання (аналіз проблем, семантика і нотація моделей використання), моделювання структур, моделювання поведінки, введення в експлуатацію патернів проектування.
Рекомендована та необхідна література
Dennis, Alan. Systems analysis & design: an object-oriented approach with UML/Alan Dennis, Indiana University, Barbara Haley Wixom, Massachusetts Institute of Technology, David Tegarden, Virginia Tech; with contributions by Elaine Seeman, East Carolina University.–Fifth edition, 2015. ISBN 978-1-118-80467-4 Дудзяний І.М. Об’єктно-орієнтоване моделювання програмних систем: Навчальний посібник. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2007. - 108 с. Van der Aalst, W. (2016). Data Science in Action. In: Process Mining. Springer, Berlin, Heidelberg. https://doi.org/10.1007/978-3-662-49851-4_1
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту практичних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове оцінювання студентів проводиться протягом семестру з усіх видів робіт. Загальний бал формується як зважена сума балів, набраних студентом за різні види робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі, не перевищує 100 балів. Форма підсумкового оцінювання – залік. Оцінювання здійснюється шляхом виставлення підсумкової оцінки, яка визначається як сума балів за всі успішно оцінені результати навчання. Для отримання заліку обов’язковим є виконання практичної роботи (мінімальна оцінка – 36 балів, максимальна – 60 балів) та контрольної роботи – (мінімальна оцінка – 24 бали, максимальна – 40 балів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни