SQL

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
SQL
Код дисципліни
ОК 13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Результат навчання полягає у формуванні знань про реляційні системи керування базами даних. У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен засвоїти різні типи запитів до реляційних даних, базові типи даних та функції, які визначені на них, принципи оптимізації запитів, вміти писати оператори для додавання та модифікації інформації в базі даних; на основі аналізу задачі, що розробляється, обирати найбільш раціональні оператори запитів, що забезпечують ефективну реалізацію задачі. Студент має володіти знаннями та вміннями виконувати операції фільтрації реляцій за умовою, з’єднання реляцій. Студент повинен уміти виконувати теоретико-множинні операції на реляціях, писати запити для групування даних, сортування результатів запитів за різними критеріями, вміти працювати з невизначеною інформацією, об’єднувати запити в транзакції. У результаті вивчення дисципліни студент повинен вміти працювати зі структурованою, слабо структурованою та неструктурованою інформацією.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна базується на знаннях, вміннях і практичних навичках, отриманих студентами при вивченні дисциплін «Основи програмування», «Алгоритми та структури даних», «Вступ до об’єктно-орієнтованого програмування».
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна SQL складається із двох змістовних модулів. У першому модулі розглядаються такі питання, як що таке система керування базами даних, що таке реляційна база даних, що таке реляція, типи даних, обмеження, мова опису даних, мова маніпулювання даними. У другому змістовному модулі вивчається реляційна алгебра, створення аналітичних запитів, збережених функцій і процедур, транзакцій.
Рекомендована та необхідна література
1. Мулеса О. Ю. Інформаційні системи та реляційні бази даних. Навч.посібник. Електронне видання. 2018. 118 с. .— Режим доступу: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/bitstream/lib/19776/1/Мулеса_БД.pdf 2. Бардус І. О. Бази даних у схемах (на основі фундаменталізованого підходу) : навч. посіб. Харків : Вид-во «Діса плюс». 2017.133 с. 4. Мулеса О.Ю. Основи мови запитів SQL. Електронне видання. 2015. 48 с.— Режим доступу: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/bitstream/lib/8868/1/sql.pdf 5. Булатецька Л. В. Мова запитів SQL : текст лекцій нормативної навчальної дисципліни “Бази даних та розподілені інформаційно-аналітичні системи”. Луцьк : СНУ імені Лесі Українки, 2018. – 92 с. 6. Ramakrishnan R., Gehrke J. Database Management Systems. New York : McGraw-Hill Higher Education. 2003. 1098 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання практичних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 100 балів. Форма підсумкового оцінювання – екзамен. Студент не допускається до екзамену, якщо під час семестру набрав менше ніж рекомендованих 36 балів. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки проводиться заключна семестрова комплексна контрольна робота, максимальна оцінка, за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за стобальною шкалою). Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за дисципліну є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів – 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни