Нейромережні технології

Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Нейромережні технології
Код дисципліни
ВК 1.5
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР18.1. Застосовувати моделі представлення знань в сучасних інформаційних системах, здійснювати обробку аудіо-, відео- та текстової інформації та числових даних, у т.ч. з використанням нейромережних технологій.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміти виконувати аналіз задач для структуризації вхідної та вихідної інформації. Володіти навичками роботи в будь-якому сучасному інструментальному середовищі програмування, розробляти програми мовами високого рівня для реалізації поставленої задачі.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни студенти набувають знання з теоретичних і практичних основ нейромережних технологій; вивчають методи проектування та навчання нейронних мереж; набувають практичного досвіду з основ програмування штучних нейронних мереж на основі використання сучасних програмних засобів. Дисципліна спрямована на формування у студентів здатності проектувати та розробляти програмні реалізації штучних нейронних мереж для задач аналізу та обробки різноманітної інформації, прийняття рішень, розпізнавання образів на базі використання існуючих нейромережних парадигм, алгоритмів навчання нейронних мереж.
Рекомендована та необхідна література
1. Субботін С. О. Нейронні мережі : теорія та практика: навч. посіб. / С. О. Субботін. – Житомир: Вид.О. О. Євенок, 2020. – 184 с. 2. Троцько В.В. Методи штучного інтелекту: навчально-методичний і практичний посіб- ник. – Київ: Університет економіки та права «КРОК», 2020 – 86 с. 3. Francois Chollet Deep Learning with Python, Second Edition - Manning Publications, 2021. – 386 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється з усіх видів робіт, включаючи вивчення теоретичного матеріалу, виконання лабораторних робіт, модульні контрольні роботи. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу протягом семестру становить 60 балів за 100-бальною шкалою. Підсумкове оцінювання – іспит в письмовій формі. Загальна оцінка за іспит становить 40 балів за 100-бальною шкалою. Якщо студент під час здачі іспиту отримав менше ніж 24 бали, йому ставиться «незадовільно», а набрані бали не зараховуються. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів, критично розрахунковий мінімум – 20 балів. При цьому для отримання допуску до іспиту обов’язковим є виконання всіх лабораторних робіт та отримання позитивної оцінки з семестрової модульної контрольної роботи.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни