Інтелектуальний аналіз даних
Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Інтелектуальний аналіз даних
Код дисципліни
ОК 27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Застосовувати методи та алго¬ритм¬и обчислювального інтелекту та інтелектуального аналізу даних в задачах класифікації, прогнозування, кластерного аналізу, пошуку асоціативних правил з використанням програмних інструментів підтримки багатовимірного аналізу даних на основі технологій DataMining, TextMining, WebMining.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи теорії ймовірностей, ймовірнісні процеси та основи математичної статистики.
Вміти виконувати дослідження ймовірнісних процесів. Володіти навичками по роботі з математичними пакетами, основами програмування на мові Python.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках дисципліни основна увага приділяється питанням дослідження процесів виявлення знань, оволодіння методами та алгоритмами Data Mining. Розглядаються концепції, технології, практичні підходи до побудови асоціативних правил та дерев рішень, побудова сховищ та OLAP технології, нейрокомп’ютерні технології та нейронні мережі, моделі та методи класифікації, кластеризації, послідовності, прогнозування та деякі інші методи інтелектуального аналізу даних. Приділяється увага отриманню практичних навичок використання і адаптації деяких найбільш відомих систем, аналітичних платформ і бібліотек Data Mining, набуття уміння програмувати окремі елементи систем Data Mining різного призначення і різної проблемної орієнтації на всіх стадіях життєвого циклу інформаційної системи.
Рекомендована та необхідна література
1. Бахрушин В.Є. Методи аналізу даних: навч. посібник для студентів. – Запоріжжя: КПУ, 2011. – 268 с.
2. Данильченко О.М., Данильченко А.О. Інтелектуальний аналіз даних: Навч. посібник. - Житомир: ЖДТУ, 2009. – 405 с.
3. Марченко О.О., Россада Т.В. Актуальні проблеми Data Mining: Навч. посібник. – К: Вид-во КНУ імені Тараса Шевченка, 2017. – 150 с.
4. Ситник В.Ф., Краснюк М.Т. Інтелектуальний аналіз даних (дейтамайнінг): Навч. посібник.– К.: КНЕУ, 2007.– 376 с.
5. Черняк О.І., Захарченко П.В. Інтелектуальний аналіз даних: підручник. – К.: Знання, 2014. – 599 с.
6. Сорока П.М., Ткаченко О.В. Методи навчання нейронних мереж для задач класифікації зображень на датасетах невеликих розмірів. Матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології та взаємодії», Київ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 20-21 листопада 2018 р. – С. 218-219.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового оцінювання – залік.
Для визначення рівня досягнення результатів навчання студенти під час захисту звітів з лабораторних робіт презентують результати своєї роботи, відповідають на запитання викладача, для перевірки набутих навичок викладач може давати додаткові завдання, які мають бути реалізовані студентом під час захисту роботи. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60 % від максимально можливої кількості балів, тобто студенту виставляється зараховано.
Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу протягом семестру становить 80 балів за 100-бальною шкалою плюс до 20 балів за підсумкову контрольну роботу. Тобто за умови заліку студент за роботу в семестрі може отримати до 100 балів включно. Якщо він набрав 48 балів і більше, але менше 60 балів, тоді він обов’язково виконує підсумкову контрольну роботу. Якщо більше 60 балів – за бажанням, але все одно він не може набрати більше 100 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни