Проектно-технологічна практика
Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Проектно-технологічна практика
Код дисципліни
ОК 35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Використовувати сучасний математичний апарат неперервного та дискретного аналізу, лінійної алгебри, аналітичної геометрії, в професійній діяльності для розв’язання задач теоретичного та прикладного характеру в процесі проектування та реалізації об’єктів інформатизації.
Розробляти програмні моделі предметних середовищ, вибирати парадигму програмування з позицій зручності та якості застосування для реалізації методів та алгоритмів розв’язання задач в галузі комп’ютерних наук.
Використовувати інструментальні засоби розробки клієнт-серверних застосувань, проектувати концептуальні, логічні та фізичні моделі баз даних, розробляти та оптимізувати запити до них, створювати розподілені бази даних, сховища та вітрини даних, бази знань, у тому числі на хмарних сервісах, із застосуванням мов веб-програмування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. успішне засвоєння дисциплін професійної підготовки 1-3 курсу, передбачених освітньою
програмою «Аналітика даних» спеціальності 122 «Комп’ютерні науки».
2. знання та практичні навички застосування алгоритмів та структур даних, структурного та об’єктно-орієнтованого програмування, архітектури комп’ютера, операційних систем, сучасних
систем управління базами даних, мов запитів, веб-програмування, дискретної математики, теорії ймовірності та математичної статистики, методів дослідження операцій, моделювання процесів,штучного інтелекту та обчислювальних методів;
3. володіння засобами розробки та підтримки життєвого циклу програмного забезпечення,
збирання, зберігання і оброблення даних
Зміст навчальної дисципліни
Проектно-технологічна практика бакалаврської освітньої програми «Аналітика даних» за
спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» проводиться в наукових установах, організаціях чи
підприємствах, що мають відношення до ІТ-бізнесу і активно використовують у своїй діяльності сучасні ІТ-технології. Основною задачею студента під час проходження практики є ознайомлення інформаційними технологіями та програмними системами, що експлуатуються на підприємстві-базі практики, організаційними, нормативно-довідниковими документами та іншою доступною інформацією, що характеризує діяльність підприємства-бази практики чи його окремого структурного підрозділу, виконання індивідуального завдання, що формульоване керівником практики від підприємства, та індивідуального завдання, що сформульовано керівником практики від кафедри за результатами виконання яких оформлюється звіт та проводиться захист.
Рекомендована та необхідна література
1.Авраменко В.С., Авраменко А.С. Проектування інформаційних систем: навчальний посібник. –Черкаси: Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, 2017. 434 с
2. Гломозда Д.К. Проектування, системний аналіз і розробка корпоративних інформаційних систем : навч. посібник / Гломозда Дмитро ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.".– Київ :НаУКМА, 2015. – 95с.
3. Проектування інформаційних систем: Загальні питання теорії проектування ІС (конспект лекцій): навч. посіб. для студ. спеціальності 122 «Комп’ютерні науки». – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. – 192с.
4. Анісімов А.В., Кулябко П.П. Інформаційні системи та бази даних: Навчальний посібник длястудентів факультету комп’ютерних наук та кібернетики. - Київ. – 2017. – 110с.
5. Сорока П.М., Харченко В.В. , Харченко Г.А. Інформаційні системи і технології в управлінні організацією: Навч. посіб. – К.: ЦП «Компринт», 2019. – 518 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультації з керівником практики, вивчення документації, самостійна робота, Виконання індивідуального завдання, підготовка звіту з практики, усна доповідь та презентація звіту з практики, проектна робота в мінігрупах
Методи та критерії оцінювання
Залік виставляється студенту за результатами проходження практики на підприємстві та результатами захисту звіту з практики.
При виставленні балів за практику враховується:
● оцінка керівника практики від підприємства (організації) – 40 балів;
● оцінка від керівника практики від університету – 40 балів;
● оцінка отримана на захисті звіту про проходження практики – 20 балів.
Результати діяльності студентів під час проходження практики оцінюються за 100-бальною
шкалою. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за практику є проходження практики на підприємстві та досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів та обов’язковий захист звіту з практики.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни