Технологія створення програмних продуктів

Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Технологія створення програмних продуктів
Код дисципліни
ОК 21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Володіти навичками управління життєвим циклом програмного забезпечення, продуктів і сервісів інформаційних технологій відповідно до вимог і обмежень замовника, вміти розробляти проектну документацію (техніко-економічне обґрунтування, технічне завдання, бізнес-план, угоду, договір, контракт). Застосовувати знання методології та CASE-засобів проектування складних систем, методів структурного аналізу систем, об'єктно-орієнтованої методології проектування при розробці і дослідженні функціональних моделей організаційно-економічних і виробничо-технічних систем.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи програмування, сучасні методи програмування з об’єктно-орієнтованого типу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна розглядає питання технології програмування з її процесами життєвого циклу, моделями предметної області та різними методами побудови складних програм із більш простих, типи систем управління версіями програмного забезпечення, правил вибору та використання. Мета дисципліни - формування у студентів здатності до: -проектувати та розробляти програмне забезпечення із застосуванням різних парадигм програмування: узагальненого, об’єктно-орієнтованого, функціонального, логічного, з відповідними моделями, методами й алгоритмами обчислень, структурами даних і механізмами управління; - застосовувати методології, технології та інструментальні засоби для управління процесами життєвого циклу інформаційних і програмних систем, продуктів і сервісів інформаційних технологій відповідно до вимог замовника.
Рекомендована та необхідна література
1. Технології створення програмних продуктів та інформаційних систем : навч. посібник / М. Ю. Карпенко, Н. О. Манакова, І. О. Гавриленко ; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова. – Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2017. – 93 с. 2. Авраменко А.С., Авраменко В.С., Косенюк Г.В. Тестування програмного забезпечення. Навчальний посібник. – Черкаси: ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2017. – 284 с. 3. Ammann Р., Offutt J. Introduction to Software Testing. Cambridge University Press. 2017. – 473р. 4. Leach R.J. Software Engineering. CRC Press “Taylor & Francis Group”. 2016. – 420 p. 5. Ф.І.Андон Основи інженерії якості програмних систем.- Видавництво: «Академперіодика», 2007. – 673 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
За лабораторні роботи та індивідуальні завдання для самостійного виконання, що подані не в зазначені під час видачі завдання терміни, оцінка знижується на 5% за кожні три дні запізнення (не враховуючи неділь). Протягом семестру проводяться дві поточні письмові контрольні роботи. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів, при цьому, оцінка за результати навчання, передбачені пунктами 2, 3 не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу протягом семестру становить 60 балів за 100-бальною шкалою. Підсумкове оцінювання – іспит, який проводиться в письмовій формі. Екзаменаційний білет складається з двох частин: тестової та аналітичної. Загальна оцінка за екзамен становить 40 балів за 100-бальною шкалою, з них 30 балів за тестову частину та 10 балів за аналітичну.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни