Дослідження операцій

Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Дослідження операцій
Код дисципліни
ОК 19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Розуміти принципи моделювання організаційно технічних систем і операцій; використовувати методи дослідження операцій, розв’язання одно- та багатокритеріальних оптимізаційних задач лінійного, цілочисельного, нелінійного, стохастичного програмування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи математики для комп’ютерних наук, основи теорії алгоритмів, дискретні структури, чисельні методи. Уміти застосовувати математичний апарат вищої математики, теорії графів, чисельних методів для вирішення прикладних задач. Володіти навичками побудови математичних моделей, вирішення задач з вищої математики.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є формування у студентів теоретичних знань і практичних навичок щодо створення математичних моделей, застосування основних моделей і методів дослідження операцій в процесі підготовки і прийняття управлінських рішень. оволодіння теоретичними основами оптимізації та засвоєння практичних методів оптимізації. В програмі дисципліни приділяється увага розгляду основних понять та методологій операційного дослідження, методам та задачам дослідження операцій, головним етапам дослідження операцій, основним принципам та прийомам математичного моделювання операцій, принципам підбору математичного та програмного забезпечення для практичної реалізації задач. В курсі розглядаються задачі лінійного програмування та методи їх розв’язання, цілочисельні задачі, багатокритеріальні оптимізаційні задачі. Викладені методи теорії ігор, теорії масового обслуговування, динамічного програмування, нелінійного програмування.
Рекомендована та необхідна література
1. Taha Hamdy.A Operations Research: An Introduction. — Pearson Education, Upper saddle river, New Jersey, 2017. — 1056 p. 2. Дослідження операцій в економіці : підруч. / О. І. Черняк та ін. ; ред. О. І. Черняка. Миколаїв : МНАУ, 2020. 398 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами написання письмових контрольних робіт, виконання практичних, лабораторних та самостійних робіт. Оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал за семестр утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі, не перевищує 60 балів, мінімальна – 36 балів за 100-бальною шкалою. Форма підсумкового оцінювання – екзамен. Підсумкове оцінювання включає в себе теоретичні питання (тести) – 50%, практичні завдання (50%). Максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом на екзамені - 40 балів за 100-бальною шкалою.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни