Проєктування та аналіз алгоритмів

Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Проєктування та аналіз алгоритмів
Код дисципліни
ОК 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Проектувати, розробляти та аналізувати алгоритми розв’язання обчислювальних та логічних задач, оцінювати ефективність та складність алгоритмів на основі застосування формальних моделей алгоритмів та обчислюваних функцій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи елементарної математики, дискретної математики та математичної логіки, теорії множин, основні підходи, методи і технології алгоритмізації і програмування. Вміти виконувати аналіз простих задач для визначення структури вхідної та вихідної інформації, вибору типів та структур даних, будувати схеми алгоритмів. Володіти елементарними навичками роботи в будь-якому середовищі програмування, розробляти програми мовами високого рівня для реалізації поставленої задачі.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни розглядаються базові поняття теорії алгоритмів, формальні моделі алгоритмів, питання обчислюваності, розв’язності та нерозв’язності масових проблем, поняття часової та просторової складності алгоритмів при розв’язанні обчислювальних задач; узагальнені схеми та особливості існуючих алгоритмічних стратегій. Вивчення дисципліни «Проектування та аналіз алгоритмів» спрямовано на формування у студентів здатності до використання формальних мов і моделей алгоритмічних обчислень, проектування, розроблення й аналізу алгоритмів, оцінювання їх ефективності та складності, їх застосування під час розв'язання прикладних і наукових завдань в області інформаційних систем і технологій у майбутній професійної діяльності, здатності проектувати та розробляти програмне забезпечення із застосуванням різних парадигм програмування.
Рекомендована та необхідна література
1. Бородкіна І. Л. Теорія алгоритмів: навч. посіб. для студентів вищ. навч. закл. / Київ : Центр учб. літ., 2018 – 182 с 2. Прийма С.М. Теорія алгоритмів: Навчальний посібник. – Мелітополь: ФОП Однорог Т.В., 2018. – 116 с. 3. Gerardus Blokdyk Analysis of algorithms A Complete Guide / 5STARCooks (March 18, 2022), 307 р. 4. Tim Roughgarden Algorithms Illuminated: Part 1, 2, 3, 4 / Soundlikeyourself Publishing;(September 27, 2017)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал за семестр утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 60 балів за 100-бальною шкалою; завершується дисципліна екзаменом. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться КР1, КР2 письмові контрольні роботи із тестовими та відкритими питаннями, практичними завданнями. Всі лабораторні та самостійні роботи є обов’язковими до виконання. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів. Максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом на екзамені - 40 балів за 100- бальною шкалою. Якщо студент під час здачі екзамену отримав менше ніж 24 бали, то йому ставиться «незадовільно», а набрані бали не зараховуються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни