Об'єктно-орієнтоване програмування

Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Об'єктно-орієнтоване програмування
Код дисципліни
ОК 14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР9. Розробляти програмні моделі предметних середовищ, вибирати парадигму програмування з позицій зручності та якості застосування для реалізації методів та алгоритмів розв’язання задач в галузі комп’ютерних наук. ПР15. Застосовувати знання методології та CASE-засобів проектування складних систем, методів структурного аналізу систем, об'єктно-орієнтованої методології проектування при розробці і дослідженні функціональних моделей організаційно-економічних і виробничо- технічних систем.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміти виконувати аналіз простих задач для визначення структури вхідної та вихідної інформації, вибору типів та структур даних, методів та алгоритмів їх обробки, розробляти програми мовами високого рівня для реалізації поставленої задачі. Володіти елементарними навичками роботи в будь-якому інструментальному середовищі розробки програм.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни «Об’єктно-орієнтоване програмування» розглядаються базові поняття об’єктно-орієнтованого підходу до розробки програм, синтаксису та семантики сучасних об’єктно-орієнтованих мов програмування С++ та Java; основи об’єктно-орієнтованої технології розробки програмного забезпечення (об’єктно-орієнтований аналіз предметної області, об’єктно-орієнтоване проектування та програмування), а також основи роботи з сучасними інструментальними програмними засобами розробки об’єктно-орієнтованого програмного забезпечення. Дисципліна спрямована на формування у студентів здатності проектувати та розробляти програмне забезпечення із застосуванням об’єктно-орієнтованої парадигми програмування, з відповідними моделями, методами обчислень, структурами даних і механізмами управління.
Рекомендована та необхідна література
1. Основи програмування на C++: Навчальний посібник для студентів спеціальностей 113 Прикладна математика та 122 Комп`ютерні науки: навч. посіб./ Водка О.О., Дашкевич А.О., Іванченко К.В., Розова Л.В., Сенько А.В. – Харків: НТУ «ХПІ», 2021. – 112 с 2. Java. Теорія і практика: навчальний посібник для студентів природничих спеціальностей / Кадомський К.К., Ніколюк П.К. – Вінниця: Донну, 2019. – 197 c. 3. Josuttis Nicolai M. The C++ Standard Library, 2nd Edition Addison Wesley Longman (2012)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється з усіх видів робіт, включаючи вивчення теоретичного матеріалу, виконання лабораторних робіт, модульні контрольні роботи. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу протягом семестру становить 60 балів за 100-бальною шкалою. Підсумкове оцінювання – іспит в письмовій формі. Загальна оцінка за іспит становить 40 балів за 100-бальною шкалою. Якщо студент під час здачі іспиту отримав менше ніж 24 бали, йому ставиться «незадовільно», а набрані бали не зараховуються. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів, критично розрахунковий мінімум – 20 балів. При цьому для отримання допуску до іспиту обов’язковим є виконання всіх лабораторних робіт та отримання позитивної оцінки з семестрової модульної контрольної роботи.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни