Науковий образ світу
Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Науковий образ світу
Код дисципліни
ОК 03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Застосувати знання основних форм і законів абстрактно-логічного мислення, основ методології наукового пізнання, форм і методів вилучення, аналізу, обробки та синтезу інформації в предметній області комп’ютерних наук.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для опанування дисципліни необхідно знати предмети: математика для комп’ютерних наук, теорія ймовірностей для комп’ютерних наук, алгоритмізація та програмування.
Володіти елементарними навичками пошуку наукової інформації шляхом використання сучасних інформаційних технологій та інтернету.
Зміст навчальної дисципліни
Сучасні досягнення науки принесли нові трактування співвідношення складових картини світу: мистецтва, науки, міфології та філософії. Характерною ознакою цієї картини є зближення художнього, наукового і філософського пізнання світу. Сьогодні філософія виходить з того, що буття не статичне, не стабільне, а знаходиться в постійному становленні, і визнає, що у всесвіту немає початку. Неповнота нашого знання про світ, можливо, зможе компенсуватися різноманіттям додаткових мов опису, одним із яких є художній. Згідно твердження американського філософа та історика науки Томаса Куна наведеного у його монографії «Структура наукових революцій», наукова революція − це зміна парадигми. "Під парадигмами я маю на увазі визнані всіма наукові досягнення, які протягом певного часу дають модель постановки проблем та їх вирішень науковою спільнотою". В навчальній дисципліні розкрито зміст наукових революцій в пізнанні світу.
Рекомендована та необхідна література
Ніконова В. В. ДОВІДНИК З КУРСУ «НАУКОВИЙ ОБРАЗ СВІТУ»/ Київ: Видавництво «Вік принт», 2018. – 56 с.
Гончаренко С. У.: Формування у дорослих сучасної наукової картини світу: [монографія] – К.: ІПООД НАПН України, 2013. – 220 с.
Лопаткін Ю. М. Фізичний образ світу: навч. посібник / − Суми: Сумський державний університет, 2011. − 195 с.
Т. Кун Структура наукових революцій К.: Port-Royal, 2001. - 228 с. Tomas S. Kuhn, The Structure of Scientific Revolutions. 2nd ed.
Вакарчук I. О. Квантова механiка : пiдручник / I. О. Вакарчук. — 4-те вид., доп. — Львiв : ЛНУ iменi Iвана Франка, 2012. — 872 с.: 78 iл.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності здобувачів оцінюються за 100 бальною шкалою. Семестрову кількість балів формують бали, отримані здобувачем у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістовних модулів, а саме виконання здобувачем рефератів, доповідей, та написання модульних контрольних робіт по змістовним модулям та підсумкової контрольної роботи. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за дисципліну є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів, при цьому оцінка за результатами навчання «вміння» не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня. При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище здобувачу виставляється зараховано.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни