Переддипломна практика

Освітня програма: Комп'ютерні науки (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Переддипломна практика
Код дисципліни
ОК 36
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Використовувати методи обчислювального інтелекту, машинного навчання, нейромережевої та нечіткої обробки даних, генетичного та еволюційного програмування для розв’язання задач розпізнавання, прогнозування, класифікації, ідентифікації об’єктів керування тощо. Проектувати, розробляти та аналізувати алгоритми розв’язання обчислювальних та логічних задач, оцінювати ефективність та складність алгоритмів на основі застосування формальних моделей алгоритмів та обчислюваних функцій. Використовувати методологію системного аналізу об’єктів, процесів і систем для задач аналізу, прогнозування, управління та проектування динамічних процесів в макроекономічних, технічних, технологічних і фінансових об’єктах. Розробляти програмні моделі предметних середовищ, вибирати парадигму програмування з позицій зручності та якості застосування для реалізації методів та алгоритмів розв’язання задач в галузі комп’ютерних наук.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання теоретичних основ системного аналізу та проектування систем, моделювання систем, інтелектуального аналізу даних, методів штучного інтелекту, сучасних баз даних, SQL, веб-розробки, організації високопродуктивних обчислень. Вміння застосовувати методи та технології структурного та об’єктно-орієнтованого проектування програм, проектування та розробки сучасних баз даних, моделювання процесів, штучного інтелекту, інтелектуального аналізу даних. Володіння засобами розробки та підтримки життєвого циклу програмного забезпечення, збирання, зберігання і оброблення даних, інтелектуального аналізу даних.
Зміст навчальної дисципліни
Переддипломна практика займає важливе місце у підготовці висококваліфікованих фахівців, що володіють комплексом професійних знань, практичних навичок та необхідних організаторських якостей в області комп’ютерних наук. Даний вид практики є підготовчим етапом для розробки обраної теми випускної кваліфікаційної роботи бакалавра, що передбачає збір матеріалів для виконання випускної кваліфікаційної роботи, вивчення нових досягнень за темою роботи, огляд існуючих рішень виявленої та сформульованої задачі, виконання досліджень і впровадження отриманих результатів
Рекомендована та необхідна література
Авраменко В.С., Авраменко А.С. Проектування інформаційних систем: навчальний посібник. – Черкаси: Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, 2017. – 434 с Баєва О. В. Практичні аспекти менеджменту / О. В. Баєва, Н. І. Новальська, В. І. Ангелова. – К. : МАУП, 2006. – 172 с. Величко О. М. Інтелектуальні інформаційні системи: структура і застосування : підручник / О. М. Величко, Т. Б. Гордієнко. – Херсон : Олді+, 2022. – 728 с. Гломозда Д.К. Проектування, системний аналіз і розробка корпоративних інформаційних систем : навч. посібник / Гломозда Дмитро ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". – Київ : НаУКМА, 2015. – 95с. Дуднік І. М. Вступ до загальної теорії систем / І. М. Дуднік. – К. : Кондор, 2009. – 205 с. Катренко А.В. Системний аналіз об’єктів та процесів комп’ютеризації / А.В. Катренко. – Львів : Новий Світ-2000, 2007. – 424 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультації з керівником практики, вивчення документації, самостійна робота, виконання індивідуального завдання, підготовка звіту з практики, усна доповідь та презентація звіту з практики, проектна робота в мінігрупах.
Методи та критерії оцінювання
Залік виставляється студенту за результатами проходження практики на підприємстві та результатами захисту звіту з практики. При виставленні балів за практику враховується: ● оцінка керівника практики від підприємства (організації) – 40 балів; ● оцінка від керівника практики від університету – 40 балів; ● оцінка отримана на захисті звіту про проходження практики – 20 балів. Результати діяльності студентів під час проходження практики оцінюються за 100-бальною шкалою. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за практику є проходження практики на підприємстві та досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів та обов’язковий захист звіту з практики.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни