Картографічний дизайн

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Картографічний дизайн
Код дисципліни
OK 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
- Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру. - Знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні. - Використовувати методи збирання інформації в галузі геодезії і землеустрою, її систематизації і класифікації відповідно до поставленого проектного або виробничого завдання. - Обробляти результати геодезичних вимірювань, топографічних і кадастрових зйомок, геологогеоморфологічних досліджень з використанням геоінформаційних технологій та комп’ютерних програмних засобів і системи керування базами даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна "Картографічний дизайн" займає одне з базових місць при підготовці фахівця за освітнім ступенем «магістр», оскільки є дисципліною, що надає та поглиблює знання з основ застосування мови графічної комунікації в процесі створення креслень, планів, карт, презентацій та інших видів графіки. Завдання: - ознайомити студентів із досвідом світової та національної дизайн-діяльності; - визначити основні принципи світового та національного дизайн-проектування; - розкриття закономірностей еволюції дизайну; - знайомство з прикладами творчості найвідоміших майстрів з дизайну; - показати студентам особливості процесу створення графічних творів та картографічного дизайну; - продемонструвати студентам ознаки якісного дизайну та можливі помилки в дизайні - надати відомості щодо головних функцій та характерних ознак видів дизайну; - набуття студентами необхідних методичних і практичних навичок - формування досвіду створення систем графічного оформлення картографічних творів
Рекомендована та необхідна література
1. Антонов, В. Комп’ютерне моделювання зображень : Навчальний посібник -Рафі. К. : КНТ, 2007. - 245 с. 2. Вільямс Р. Дизайн. Книга для недизайнерів. К. Віват 2016. 240 с. 3. Географічні карти. Карти суспільних явищ і процесів / Л. М. Даценко, Т. М. Курач – К.,2021. – 175 с. 4. Глинський Я. Інтернет: Сервіси, HTML і web-дизайн : Навчальний посібник / Я.Глинський, В. Ряжська,. - 2-е вид., доп. - Львів : Деол : СПД Глинський, 2003. – 187 с. 5. Ляшенко Д.О. Геоінформаційне картографування в Україні. Концептуальні основи і напрями розвитку: Монографія / Руденко Л.Г., Козаченко Т.І., Ляшенко Д.О., Путренко В.В., Чабанюк В.С. - К.: Наукова думка, 2011- 104 с. 6. Малік Т.В. Історія дизайну архітектурного середовища / Т.В. Малік - Київ: КНУБА, 2003.- 180 с. 7. Михайленко В., Ванін В., Ковальов С. Інженерна та комп’ютерна графіка: підручник для студентів ВНЗ. К.: Каравелла, 2004. 344 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції та семінарські заняття
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання творчої роботи "картографічний дизайн", виконання реферату та презентації, виконання 1 модульної роботи (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби). Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового заліку.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Дмитро Олексійович Ляшенко
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"