ГІС в управлінні природними ресурсами

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
ГІС в управлінні природними ресурсами
Код дисципліни
ВБ 09
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
11
Результати навчання
Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та землеустрою. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою. Планувати складну професійну діяльність, розробляти і реалізовувати проєкти у сфері геодезії та землеустрою за умов ресурсних та інших обмежень. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, екології, математики, геології, гідрогеології при вивченні природних і суспільних процесів формування і розвитку земельних ресурсів та нерухомості як об’єктів оцінювання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку володіти знаннями та навичками в галузі геоінформатики та комп’ютерної техніки, ГІС, дистанційного зондування Землі, баз даних, програмування, системного аналізу
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «ГІС в управлінні природними ресурсами» дозволяє отримати знання щодо планування, розробки стратегій проектування з використанням ГІС, практичного управління та імплементації проектів щодо природних ресурсів. Дисципліна враховує сучасні тенденції, існуючі стандарти і підходи та методологію щодо управління природними ресурсами. Вона має на меті розглянути особливості планування та управління проектами, створення систем, що функціонують на основі геоінформаційних технологій в природокористуванні. Важливою складовою даної дисципліни є вивчення методології планування та управління проектами з використанням ГІС на прикладі конкретних завдань щодо природних ресурсів.
Рекомендована та необхідна література
1. Зацерковний В.І., Трофименко П.І., Сивик, Д.О., Бабич О.А. (2014) Інтеграція технологій ГІС та ДЗЗ для задач агроландшафтного, агроекологічного і функціонального картографування аграрних територій, Вісн. Нац. ун-ту водного господарства та природокористування, 3(67), с. 93-100. 2. Choi, Y. (2020). Recent Advances in Geographic Information System for Earth Sciences. Appl. Sci. 2020, 10, 3847; doi:10.3390/app10113847. 3. Іщук О.О., Коржнев М.М., Кошляков О.Є. (2003). Просторовий аналіз в ГІС: навч. посіб., (ред.) Д.М. Гродзинський, К.: ВПЦ Київський університет. 4. Burkhard, B., & Maes, J. (2017). Mapping ecosystem services. Advanced books, 1, e12837. 5. Marra, W. A., van de Grint, L., Alberti, K., & Karssenberg, D. (2017). Using GIS in an Earth Sciences field course for quantitative exploration, data management and digital mapping. Journal of GeoGraphy in hiGher education, 41(2), 213-229.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні, практичні та семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 10 практичних та семінарських робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 6 письмових модульних контрольних робіт. Оцінювання в 7 семестрі передбачає проведення проміжного контролю, який виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру, як сума (проста або зважена) балів за систематичну роботу впродовж 7 семестру. Окремої форми контролю наприкінці 7 семестру не передбачено. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту проводиться у 8 семестрі.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни