Тектонічний аналіз у геоморфології

Освітня програма: Прикладна геологія

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Тектонічний аналіз у геоморфології
Код дисципліни
OC 1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Студенти повинен знати: 1. Фізику геоморфічних процесів. 2. Методи вікового датування геоморфічних об’єктів. 3. Геоморфологію складчастих ділянок: взаємозв’язок між геологічними тілами та формами рельєфу. 4. Геоморфологію зон розвитку розривної тектоніки: зон тріщинуватості, розломів та пов’язані з ними форми рельєфу. 5. Принципи та методи кількісної тектонічної геоморфології. 6. Геоморфологічні маркери: ландшафтні особливості, які можна використовувати для вивчення та відстеження деформації. 7. Тектонічні перетворення четвертинного періоду.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти повинні знати та мати вміння зі Структурної геології, Геоморфології, Четвертинної геології та аналізу даних в ГІС.
Зміст навчальної дисципліни
Сучасна тектонічна геоморфологія - це виключно інтегрована дисципліна, яка використовує методи та дані, отримані в результаті досліджень геоморфології, сейсмології, геохронології, структурної геології, геодезії, стратиграфії, метеорології та четвертинної геології. Тектонічний аналіз у геоморфології - це вивчення взаємодії між тектонічними та поверхневими процесами, що формують ландшафт у регіонах активних деформацій та в часових масштабах, що варіюються від днів до мільйонів років. Розглядається нещодавній прогрес у кількісному визначенні як швидкості, так і фізичної основи тектонічних та поверхневих процесів. Тектонічна геоморфологія фокусується на сучасному розумінні динамічної взаємодії між поверхневими процесами та активною тектонікою.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, консультації, самостійна робота. Методи викладання: пояснювально-ілюстративний, досліджувальний, частково-пошуковий та евристичний.
Методи та критерії оцінювання
1. Семестрове оцінювання: 1) Тест із Методики датування геоморфічних об'єктів - 10 балів (прохідний бал 6 балів) 2) Тест з принципів і методів кількісної тектонічної геоморфології - 10 балів (прохідна оцінка 6 балів) 3) Оцінка за роботу на практичних заняттях - 40 балів (прохідна оцінка 24 бали) 2. Письмовий екзамен: максимальна оцінка – 40 балів, прохідна – 24 бали. Результати навчальної діяльності студентів виставляються за 100 оціночною шкалою.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни